Keramická dlažba nabízí krásný design a dokonalou symbiózu s podlahovým vytápěním 

Máte doma podlahové topení a přemýšlíte, jakou podlahovou krytinu zvolit? Nejlepším řešením bude keramická dlažba, která má vysokou tepelnou vodivost a postará se o rovnoměrný přenos tepla. To ale není vše. Díky keramické dlažbě budete mít v chladnějších měsících nejen nohy v teple, ale obdivovat budete moci také její krásný design. Vybírat lze třeba z imitací dřeva, kamene či mramoru, které jsou nerozeznatelné od pravých přírodních materiálů. Keramická dlažba má navíc velmi dlouhou životnost a snadno se udržuje. 

Líbí se vám podlahy ze dřeva, kamene či mramoru? Podlahy z pravých přírodních materiálů mají různou tepelnou vodivost. Některé typy kamene ji mají vynikající, mramor dobrou, ale pomaleji se zahřívá a dřevo velmi nízkou. Keramické dlažby však mají tepelnou vodivost vynikající a s podlahovým vytápěním si rozumí perfektně. Obzvlášť vhodná je kombinace s tepelným čerpadlem jako zdrojem energie. A vůbec nesejde na tom, zda zvolíte design kamene, mramoru či dřeva. Dlažba může být vytápěna na 29 °C nebo i více, což poskytuje vysoký tepelný výkon až 200 W/m².

202-dlazba-v-imitaci-mramoru-posh_4

I takovýto krásný design může mít dlažba z keramiky. Na obrázku je imitace mramoru s názvem Posh. 

Keramickou dlažbu, která vypadá jako pravé dřevo, obdivují hosté penzionu 

Pro vynikající tepelné vlastnosti keramické dlažby se nadchli i majitelé Penzionu Kůlna v Jedovnicích v Moravském krasu. U společnosti M.B.KERAMIKA, která má jednu z nejširších nabídek keramických dlažeb na našem trhu, si vybrali dlažbu v imitaci dřeva  s názvem Atom Wood. Ta se stala dominantou přízemí a koupelen na pokojích, kde je podlahové vytápění. V koupelnách je dlažba položena i na stěně jako obklad. 

mb keramika

Inspirace. Dominantou koupelen penzionu je dlažba imitující dřevo. 

V jiných částech interiéru, a také na fasádě penzionu, je použito pravé dřevo. Jako pravá dřevěná podlaha však může vypadat i keramická dlažba v designu dřeva, o čemž svědčí i reakce návštěvníků penzionu. „Hosté se mě často ptají, co je to v koupelně a v přízemí za dřevo. Když jim řeknu, že je to dlažba z keramiky, jsou překvapeni a vlastně tomu ani nechtějí věřit,“ řekl jeden z majitelů s úsměvem. 

Keramická dlažba může vypadat jako dub, buk, pískovec nebo mramor. Designových možností je celá řada 

Keramické dlažby mají tedy kromě vynikající tepelné vodivosti i krásný design a jsou nerozeznatelné od pravých přírodních materiálů. A to nejen na pohled, ale častokrát i na dotek svou dokonale propracovanou strukturou. 

Z jakých designů dlažeb z keramiky lze vybírat například? 

  • dlažby v imitaci dřeva – dub, buk, olše, třešeň, eben… 

2-dlazba-imitace-dreva-travel_3

Dlažby imitující dřevo jsou nerozeznatelné od pravé dřevěné podlahy. Na obrázku je dlažba Travel. 

  • dlažby v imitaci mramorumramory, které se těží v přírodě, jako jsou Calacatta, Pulpis apod., ale také mramory, které se již dnes netěží a představují tak velký luxus za dostupnou cenu, nebo umělecké typy mramorů. 

355-dlazba-v-imitaci-mramoru-cosmopolitan_4

V kolekci s názvem Cosmopolitan se nacházejí také imitace mramorů, které se dnes již v přírodě netěží. 

  • dlažby v imitaci kamenepískovec, žula, horské a říční kameny… 

235-dlazba-v-dekoru-kamene-frame_10

I takto může vypadat dlažba imitující kámen. Na obrázku je dlažba s názvem Frame. 

Spoustu inspirace získáte na dlažby v imitaci kamene a dlažby v imitaci mramoru. Stejně vynikající tepelnou vodivost a různé designy mají také dlažby v imitaci betonu. Na rozdíl od přírodního betonu nemusejí mít jen šedou barvu, ale také třeba zelenou, modrou nebo oranžovou. 

dlazba mb keramika

Inspirace. Zákaznice M.B.KERAMIKY zvolila do koupelny zelenou dlažbu imitující beton s názvem Lemmy. Nakoupila ji přes online centrum z pohodlí svého domova, veškeré dotazy jí byly zodpovězeny díky chatu, telefonátům a e-mailům. 

Řadu dlažeb z keramiky má firma skladem k okamžitému odběru.

Jaké jsou další výhody keramických dlažeb ve srovnání s podlahami z pravých přírodních materiálů?
  • Snadná údržba. Na rozdíl od podlah z pravých přírodních materiálů, jako jsou dřevo či kámen, nevyžaduje keramická dlažba žádnou speciální péči. Stačí ji vytírat prostředkem na keramickou dlažbu. 
  • Jsou vhodné i do koupelen. Keramická dlažba je vhodná i do míst, ve kterých je vlhko. Jako například do koupelny. Na rozdíl od dřeva samozřejmě nesesychá, ani nenasakuje vodu. 
  • Dlouhá životnost. Keramická dlažba si desítky let zachovává svůj původní tvar a barvu z výroby. 

208-dlazba-v-dekoru-kamene-horizon_2

Keramické dlažby v imitaci přírodních materiálů jsou vhodné i do koupelny. 

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Štěpánka Novotná napsal:

    Škoda, že dlažba studí, ta dřevěná podlaha by se mi moc líbila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>