Jsou stojací lampy přežitek, nebo jsou vhodné do interiéru i dnes?

Stojací lampy jsou tady s námi už několik desetiletí. Dalo by se říct, že jsou stálicí interiéru bytů a domů. Nabízí se však otázka, jestli jsou stojací lampy kvůli svému stáří už jen přežitek, nebo pořád ikonická součást interiéru. Zejména pokud se chystáte vybavit svůj byt stojací lampou, určitě se dozvíte zajímavé informace, které vám pomohou se rozhodnout. 

clanek stojaci lampy

Stojací lampa se hodí prakticky všude

Nepochybně jsou stojací lampy ještě stále oblíbenou součástí interiéru a dlouho budou. Jsou totiž ideální pro různé použití, například čtení na gauči, vytvoření dekorativního osvětlení místnosti a podobně. Stojací lampy se vyrábějí v různých provedeních, například jako obloukové stojací lampy, moderní stojací lampy nebo třeba rustikální – i díky tomu jsou tolik oblíbené, protože není těžké si vybrat skutečně takovou lampu, která vám bude plně vyhovovat. 

 Proč se vyplatí pořídit si stojací lampu?

obyvaci pokoj_stojaci lampaJednoduše proto, že stojací lampa může být skvělým pomocníkem a zároveň doplňkem do bytu. Například stropní nebo nástěnná svítidla zbytečně osvětlují až příliš velký prostor, kdežto stojací lampa svítí skutečně jen tam, kam budete potřebovat. Právě to je hlavní výhoda stojací lampy, protože třeba od obyčejné stolní lampy zase osvětlí podstatně větší prostor. Pokud tedy potřebujete osvětlit třeba jen roh místnosti, je stojací lampa nejlepším možným řešením. 

Pokud si nevíte rady podle čeho stojací lampu vybrat, pomůže vám článek stojací lampy – moderní doplněk každého interiéru. 

Kam všude se stojací lampa hodí? 

Dalším podstatným plusem stojací lampy je, že se hodí prakticky všude. Své místo si najde například v obývacím pokoji jako ideální lampa do čtecího koutku. Stejně tak si ji můžete pořídit ke gauči, kdy skvěle osvětluje okolí pohovky se stolem, a stejně tak se stojací lampa hodí například i do dětského pokoje nebo do pracovny – zkrátka je velmi univerzální a proto je zřejmě i nesmrtelná. 

Stojací lampy odolají i dalších několik let

Stojací lampy nejsou přežitek. Naopak jsou ikonickým kouskem osvětlení, které odolalo a ještě dlouho odolá zubu času. Svým provedením a designem jsou zkrátka nadčasové a rozhodně se nemusíte bát pořídit si stojací lampu do bytu. Pokud ji chytře umístíte, můžete díky ní vyřešit i problém s osvětlením – věřili byste, že se stojací oblouková lampa používá například i jako osvětlení jídelního stolu? 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>