Jaké rostliny do dětského pokoje?

Uvažujete, zda dát dětem do dětského pokoje živé rostliny? Jednoznačně ano! Živé rostliny mohou pomoct dětem naučit se, jak se o něco, potažmo o někoho, starat. Květiny totiž potřebují pravidelnou péči, kterou mohou zajistit děti a naučit se tak zodpovědnosti. 

Pojďme se podívat, jaké rostliny jsou do dětského pokoje vhodné a jakým se naopak úplně vyhnout.

rostlina detsky pokoj

Jaké rostliny nejsou vhodné? 

Ze všechno nejdůležitější je pamatovat na to, aby nebyly jedovaté.

Jednou z nejjedovatějších rostlin, které by se vůbec neměly vyskytovat v bytě, kde jsou děti, je Dieffenbachie. Snad každá babička ji měla, ale vězte, že při požití poškozuje zažívací trakt, rozleptává sliznici a může způsobit i smrt.

Oblíbenou kvetoucí hrnkovou rostlinou je brambořík. I když tak nepůsobí, i on patří mezi jedovaté květiny. Po požití hlízy se mohou objevit prudké průjmy. U citlivých jedinců při kontaktu s kůží vyvolat podráždění.

Stálicemi v našich domovech jsou i tchýnin jazyk nebo lopatkovec, ovšem i tyto rostliny jsou jedovaté. Do dětských pokojů je umístit můžete, je ale důležité, aby na ně děti zbytečně nesahaly a netrhaly. O otrhávaní seschlých listů se raději starejte sami.

Také pořízení hyacintu byste měli zvážit, není sice nebezpečný, ale má natolik omamnou vůni, že to nemusí být příliš příjemné.

Co když dítě požije jedovatou rostlinu? V takovém případě volejte Toxikologické informační středisko, které zajišťuje nepřetržitou službu. Dostupné je pod telefonními čísly 224 919 293 nebo 224 915 402. Důležité je předat informace, co (list, květ, plod, semeno) otrávený snědl a kolik.

Jaké rostliny jsou vhodné?

Vhodnou rostlinou je lidově nazývané domácí štěstí, to je dětmi velmi oblíbená rostlina. Rostlina má ráda vodu odspoda.

Dětský pokoj krásně rozzáří i begónie, gerbery.

Pokud dítko touží po tom, si rostlinky namnožit, lze doporučit africké fialky či voděnku. Stačí uříznout list, ponořit do vody a nechat zakořenit.

V dětských očích jsou velice zajímavé láčkovky. Láčkovka je masožravá rostlina, která žere hmyz, což děti velmi rády pozorují.

  • Vždy by mělo platit, že ať do pokojíčku dáte jakékoli rostliny, měli byste děti naučit, aby je neotrhávaly a nejedly.

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>