Podle čeho vybírat nové povlečení? Nejen pěkný design hraje roli!

Spánkem strávíme asi třetinu našeho života. Postel se tak pro nás stává místem, kam chodíme za zaslouženým odpočinkem a kde nabíráme potřebnou sílu. Zatímco někdo do postele ulehá opravdu až večer, jiný si do ní zaleze třeba odpoledne společně s nějakou pěknou knížkou. Ať už je to ve vašem případě tak či onak, určitě se shodneme na tom, že se v posteli chcete cítit příjemně a pohodlně. Tyto faktory ovlivňuje nejen výběr postelového rámu a kvalitní matrace, ale v nemalé míře má svůj podíl také povlečení. Podle čeho ložní prádlo vybírat a na co si dát pozor?

Většina lidí nakupuje povlečení podle vzhledu

Možná vás to překvapí, možná ne – pravdou ale je, že drtivá většina lidí vybírá ložní povlečení podle toho, jestli se jim líbí konkrétní vzor nebo barva. Design samozřejmě hraje důležitou roli, rozhodně se ale při výběru nového povlečení nelze spoléhat jen na něj. Je pochopitelné, že večer chcete ulehat do postele oblečené do pěkného povlečení (nemluvě o tom, že ložní prádlo s krásným motivem vypadá báječně, když je postel během dne ustlaná), ale při výběru povlečení byste se měly ohlížet i na další faktory.

Co sledovat, když kupujete nové povlečení?

V první řadě je to určitě materiál, ze kterého je povlečení vyrobeno. Vybírejte takový materiál, ve kterém se vám bude pohodlně odpočívat. Ložní prádlo by vám mělo být příjemné na dotek, zároveň by mělo být prodyšné a mělo by dobře odvádět vlhkost. Mezi nejoblíbenější materiály bezesporu patří bavlna, což je klasika, která se stále drží na předních příčkách popularity. V závěsu je krepové povlečení které milují hospodyňky především proto, že se nemusí žehlit. Mezi jasné favority patří i flanelové nebo saténové povlečení, které je v očích mnoha lidí synonymem luxusu.

Vybírat můžete online i v kamenných prodejnách

Ložní prádlo dneska pořídíte nejen na internetu, ale také v kamenných obchodech. Záleží tedy jen na vás, jaká alternativa vám je pohodlnější. Kolikrát se můžete s kvalitním povlečením setkat i v supermarketech a větších obchodních řetězcích, kde se dá pořídit za akční cenu. Kaufland leták vám může napovědět, jestli právě teď nevěří nějaká zajímavá akce – tak ho nezapomeňte sledovat, ať vám zajímavé nabídky neproklouznou mezi prsty.

Povlečení můžete sladit s interiérem

Při výběru ložního povlečení hraje důležitou roli materiál i velikost, pro vás i mnoho dalších lidí však nadále zůstane klíčovým především jeho vzhled – a je to naprosto v pořádku. Design ložního povlečení můžete přizpůsobit interiéru. Možností, mezi kterými můžete vybírat, je nepřeberné množství a každý tak dokáže najít to, co ho zaujme už na první pohled.

Co se designu týče, poslouchejte svůj vkus. V ložnici můžete povlečení sladit třeba s výmalbou, v pokoji vašich ratolestí mohou být užitečným vodítkem třeba dětské dekorace nebo oblíbené postavičky.

Zdroj obrázku: ben bryant / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>