Kupujete nemovitost? Už v tom nejste sami

Nově postavený důmVšimli jste si, co je zvláštního na realitním trhu u nás? Probíhají tam docela nerovné souboje, ve kterých všichni zúčastnění fandí jenom jedné straně – prodávajícímu. Jako kupující se tedy necítíte zrovna dobře – stojíte sami nejen proti majiteli nemovitosti, ale proti celému týmu realitních makléřů nebo developerů. Zastupování kupujících u nás zatím na rozdíl od západní Evropy nemá žádnou tradici. A proto vznikl Home Institute – s ambicí proměnit koupi nemovitosti ve férovou hru.

Možná si říkáte, že realitní makléři běžně pomáhají také s koupí domu nebo bytu, nejen s jejich prodejem. Obrátíte se na ně, oni vám doporučí vhodnou nemovitost a zprostředkují celou transakci. Ale myslíte si opravdu, že je při obchodování možné zastupovat obě strany? Kdo není obchodník, málokdy si hned uvědomí, že každý obchod je trochu jako souboj nebo hra kdo s koho.

Klíčovou součástí koupě nemovitosti je přece jednání o ceně – vy chcete, aby byla co nejnižší, a prodávající ji chce samozřejmě udržet co nejvýš. Jakou roli hraje v tomto sporu realitní makléř? Čím dráž se nemovitost prodá, tím vyšší je jeho odměna, protože je určena procenty z celkové ceny. A právě podle této neúprosné obchodní logiky stojí makléř vždy na straně prodávajícího – bez ohledu na to, že jste ho možná oslovili jako první vy.

Na koho se tedy při koupi bytu nebo domu obrátit? Vyberte si rozhodně někoho, komu bude záležet na tom, abyste svoje bydlení koupili co nejlevněji. Nový hráč na realitním trhu – Home Institute – se od realitních kanceláří liší v podstatné věci: svůj úspěch totiž svázal s úspěchem kupujícího. Odměna za služby Home Institutu se nepočítá z celkové ceny, ale vyjednané slevy. Je to férová půlka podle principu fifty fifty. Co všechno za to klienti dostanou?

Zastupování kupujících má v Home Institute pět kroků. Získáte tipy na vhodné domy nebo byty, z nichž si vyberete ten nejlepší. Tam potom bude provedena podrobná inspekce po technické i právní stránce. Ve třetím kroku vaši partneři z Home Institutu vyjednají tu nejlepší cenu – věcně, konkrétně a racionálně. A potom v cílové rovince dostanete rady týkající se financování a samozřejmě právní servis při přípravě kupních smluv. Klíče od nového bydlení pak získáte jako vítěz, ne jako poražený.

Více informací na www.home-institute.cz.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>