Jak vybavit pracovnu

Domácí pracovna pro dvaPracovna je pro mnoho z nás místem, kde tráví několik hodin denně. Často i více než půlku dne. Jejímu vybavení je tedy potřeba věnovat řádnou pozornost. Nejde jen o nábytek, který by samozřejmě měl splňovat základní požadavky na něj kladené kvůli ochraně lidského zdraví, ale také samozřejmě o osvětlení a výmalbu pracovny.

Pokud jde o nábytek, tak věnujte dostatek času jeho výběru. V obchodě si vždy vše pečlivě vyzkoušejte a nekupujte nic ve spěchu. Jaký nábytek přesně budete požadovat, samozřejmě záleží na vaší profesi a vy to víte ze všech nejlépe. Spisovatel pravděpodobně bude potřebovat jiný nábytek než například projektant.

Vši však zcela určitě budou potřebovat kvalitní stůl a židli. Stůl musí být dostatečně prostorný tak, abyste při jeho používání netrpěli nedostatkem místa. Jeho umístění v místnosti je velmi důležitě pro vaši budoucí pracovní pohodu. Stůl by měl být umístěn v takových místech, kde denní světlo pronikající do místnosti oknem nebude na stole vytvářet nepříjemné stíny a odrazy. Vhodné je tak stůl umístit například rovnou pod okno. Kolem stolu by mělo být dostatek volného místa. Výška stolu by měla být odpovídající vaší výšce postavy. Pokud si sednete za stůl, měli byste mít lokty položené na stole a záda ve vodorovné poloze.

Skromně vybavená pracovna v domě Ke kvalitnímu stolu patří kvalitní kancelářská židle. Zde je základem ergonomicky tvarovaná konstrukce, která se přizpůsobí vašim zádům. Máte tak zaručeno, že vás ani po několika hodinovém sezení za psacím stolem nebudou bolet záda.

Samostatnou kapitolou je osvětlení. Vybírejte takové, které dodá vaší pracovní ploše dostatek světla. Přitom platí, že se v tomto případě nevyplatí šetřit. Samozřejmostí je centrální osvětlení místnosti a pak lampička na psacím stole. Ta by měla být polohovatelná a obsahovat takový zdroj světla, který pro vás bude příjemný a nebude vám vytvářet na stole nepříjemné dolesky.

Barvu stěn si samozřejmě vyberte podle svého vkusu. Obecně se ovšem doporučuje vyhnout se tmavým barvám, které člověku zrovna na energii nepřidávají.

J.H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>