Kusové koberce jsou stále in

Váháte, zda si do obýváku pořídit vinylovou podlahu, plovoucí podlahu, přírodní linoleum nebo třeba koberec? Přistupte ke kompromisu, zvolte si kusový koberec, kterým snadno dekorujete jakoukoliv podlahovou krytinu. Využijete tak předností všech materiálů, které jsou na trhu aktuálně k dispozici. Pojďte se s námi podívat, jaké jsou výhody kusových koberců a kde všude můžete tyto koberce využít.

kusový koberec bílý

Rozměry kusových koberců

Pokud se rozhodnete pro koupi, můžete vybírat ve stálé nabídce i ve výprodeji kusových koberců. Kusové koberce pořídíte v mnoha rozměrech. Běžné jsou ty, jejichž šířka se pohybuje od 40 až do 200 cm. Na délku pak mohou měřit od 60 až do 290 cm. Tvar a rozměry kusového koberce vám doporučujeme zvolit i podle velikosti místnosti. V případě obývacího pokoje se bude koberec vyjímat před sedací soupravou, v ložnici je zase ideální volbou k manželské posteli. Jestliže zvolíte dětský kusový koberec, počítejte spíše s menším provedením. Nejoblíbenější a nejprodávanější jsou koberce o velikosti 120 x 170 cm.

Jaká barva se hodí do ložnice nebo obýváku

Při svém výběru zohledněte i barvu kusových koberců – vyrábějí se totiž v celé škále barevných odstínů. Můžete vybírat z přírodních tónů, které se nejvíce hodí na podlahové krytiny imitující dlažbu. Jestliže máte podlahu v dřevěném designu, nebojte se zvolit kontrastní koberec, který na ní lépe vynikne.

Červená, modrá, růžová nebo oranžová? Kromě jednobarevných provedení jsou báječnou volbou i kostky, čáry nebo různé abstraktní motivy, co vnesou svěžest do vašeho interiéru. Elegantně vypadají také béžové kusové koberce. Dbejte na sladění nejen s nábytkem, ale také se stěnami místnosti a s dalšími textiliemi. Ideální je pořídit si koberec třeba do barvy závěsů nebo v odstínu, jaký bude dokonale ladit s ubrusem. Velice oblíbený je fialový koberec, který svým kontrastem dokáže rozzářit jinak nudný interiér.

kusový koberec fialový

Kusové koberce nejsou všechny stejné

Můžete vybírat z několika typů kusových koberců. Do společenských místností se hodí barevně stálé koberce Frizé, které jsou odolnější proti zašpinění a dobře se tedy udržují. Perfektně vypadají také pevné koberce Heatset, na které se nemusíte bát postavit ani těžší kus nábytku.

Husté a bohaté koberce Shaggy zase vyniknou ve vaší ložnici, které přidají na útulnosti. Všechny tyto typy jsou velmi moderní a dají se snadno kombinovat s nábytkem ze dřeva, skla i kovu. Nesmíme zapomenout ani na kusové koberce v tradičním provedení s orientálními vzory. Ty se hodí především do kombinace se starožitným a rustikálním nábytkem. Tyto koberce často pořídíte i ve výprodeji.

Ideální koberec do dětského pokojíčku

Oči vašich dětí jistě rozzáří roztomilý koberec s veselými motivy, který poslouží ke hrám v dětském pokoji. Dětské koberce zdobí motivy zvířátek a přírody, dopravních prostředků, panenek i dalších prvků z dětského světa. Můžete zvolit větší koberec, který dáte do centra místnosti nebo menší kobereček pouze k posteli.

Proč si pořídit kusový koberec

Kusové koberce přinášejí mnoho předností. Oproti studené podlaze udrží vaše nohy v teple. Obzvlášť pokud nemáte podlahové vytápění, jsou velice komfortní. Jedná se o nápadný prvek, který rozzáří a zútulní každý interiér. Koberce se snadno čistí a dají se i pohodlně větrat venku. Dnes už si můžete vybrat z celé škály provedení, takže nehrozí, že si těžkým nábytkem koberec poškodíte. A pokud ano, cena koberce není příliš vysoká a často ho zakoupíte i ve výprodeji. Kusové koberce jsou pevné, pružné a běžně i odolné proti znečištění. Dětské kusové koberce často slouží ke hrám a podněcují tak fantazii našich nejmenších. Nakonec se koberce dají snadno vyměnit za nové, pokud se náhodou změní váš vkus nebo trendy v bydlení.

kusový koberec kostky

Jak pečovat o kusový koberec

Dnešní kusové koberce jsou vyrobeny z materiálů, které odolávají mechanickému opotřebení a vlivu nečistot, přesto je ale důležité se o ně starat tak, aby neztratili svoji barevnost a tvar vlasu. Důležité je pravidelně koberec vysávat, nejen na povrchu ale i ze spodní strany. Také je vhodné umístit kusový koberec mimo sluneční záření, aby nevybledl a zachoval si svoji barevnost a kontrast. Při chemickém čištění koberce čistícími prostředky, používejte jen ty, které jsou k tomu určeny a pokud se na koberci objeví nějaká nečistota snažte se ji ihned vyčistit.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>