Ložnice – naše království

Ložnice je obvykle takovým malým královstvím, kde můžeme nabírat síly po náročném dni, naservírovat si snídani do postele a samozřejmě spát. Jak je známo podstatnou část života prospíme, přesné číslo by nám řekli vědci, ale logicky je zřejmé, že se nejedná právě o malé číslo, proto bychom se zařizování ložnice měli věnovat se zvláštní péčí.

Hlavním prvkem ložnice je samozřejmě postel. Tu dnes pořídíme v mnoha typových provedeních, od stylových v kombinaci se dřevem, přes čalouněné, kde můžeme popustit uzdu fantazii co se týká výběru látek, po různé moderní prototypy, díky nimž si budeme připadat jako vystřižené z nějaké trendy časopisu.

Výběrem postele to ovšem nekončí, nezbytnou součástí ložnice jsou obvykle noční stolky nebo šatní skříň, v některých případech raději dvě. K tomu často přibudou ještě nějaké komody nebo knihovnička, a hned stojíme před náročným oříškem, jak to všechno barevně a designově sladit do hromady.

V neposlední řadě je otázkou také cena, pokud budeme vybavení ložnice dokupovat postupně, hrozí, že se plácneme přes kapsu více, než by bylo zapotřebí. Ještě tu jsou totiž ložnicové sestavy. Jejich základní výhoda spočívá v tom, že nemusíme přemýšlet o žádných kombinacích.

Prostě si vybereme vhodný styl a máme ložnici komplet zařízenou.

Většina setů obsahuje postel a základní ložnicový nábytek. Některé navíc i toaletku, designově vyladěné zrcadlo nebo třeba televizní stolek. Takže na jednu stranu, proč se trochu nerozmazlit a nepořídit ložnici jedním výběrem pěkně v kompletním provedení?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>