Zkuste korek na podlahy

Přemýšlíte o nové podlaze a nemůžete se rozhodnout pro materiál. Zkuste něco méně tradičního. Takovým materiálem může být například korek. Korek je pouze přírodní materiál, který má řadu ideálních vlastností. Je pružný, měkký, špatně se na něj chytá prach a nerostou na něm plísně.

Nemusíte se přitom děsit, že by vaše podlaha vypadala jako špunt od vína. Korek totiž může imitovat řadu materiálů. Například keramiku, kámen, ale i mramor a může mít více než dvacet barevných odstínů.

Pokud korek použijete jako podlahovou krytinu, pak již nemusíte řešit tepelnou a zvukovou izolaci. Rovněž se nemusíte bát vlhkosti. Korková podlaha se ošetřuje speciálním dvousložkovým lakem a tak nehrozí, že by ho narušila voda. Možná je i olejová úprava. Jedinou nevýhodou je jeho poměrně snadná stlačitelnost. To představuje problém v případě nábytku, který do korkové podlahy velmi snadno vytlačí otlačky. Je potřeba pod tedy pod něj dát podložky.

Jasnou volbou je korek v případě, že máte doma alergika. Korek je totiž přirozeně antistatický. Je tak vhodnou volbou například do dětského pokojíka alergika.

Ani následná péče o korkovou podlahu není nikterak náročná. Je jen potřeba pamatovat, že korek je přírodní materiál a tak s věkem mění svůj barevný odstín. K běžnému úklidu stačí podlahu vytřít. Jednou za rok by však měla být natřena ochranou olejovou vrstvou. Jen tak docílíme co nejdelší životnosti podlahy a přitom zachováme její vynikající vlastnosti.

Korek je vhodný nejen na podlahy, ale hodí se i například jako obklad na zdi. Je možné ho použít dokonce i v koupelně. Samozřejmě, pokud je korek opatřen ochranným nátěrem.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>