Místo kutilského doupěte perfektně zorganizovaná dílna. Vrhněte se na úklid ještě dnes!

Šroubky, matičky, nářadí, přístroje či náhradní díly. Je vaše garáž nebo dílna zaplněná stovkami menších či větších předmětů a každým týdnem se víc a víc plní? Pak je na čase zamyslet se, jak vaše kutilské doupě vypadá a co s tím můžete udělat. Naplánujte si na letošní léto generální úklid, který spojíte s protříděním všech věcí a jejich umístěním tak, aby nepřekážely a přitom byly po ruce.

neuklizena dilna

Jak začít

Nejjednodušším způsobem, jak zahájit generální úklid, je nastěhovat všechny věci do středu místnosti nebo před garáž. Všechny poličky a ponk umyjte vlhkým hadrem, abyste setřeli nános několikaleté špíny a prach. S úklidem a umytím poliček určitě s radostí pomůže vaše manželka. Nezapomeňte při úklidu oba použít dobré pracovní rukavice a kvalitní montérky. Věci uprostřed garáže poté roztřiďte podle toho, jak často a k jakým činnostem je používáte. Podle toho si naplánujte, kde bude jejich místo v garáži.

Kam vše skládat

Pak se zamyslete nad tím, jak máte všechny věci uskladněné. Využijte co nejlépe stěny – můžete na ně namontovat systém polic, rozvěsit na ně pletivo, na které zaháknete různé předměty, případně můžete využít různé závěsné systémy. Čím více věcí naskládáte na stěny, tím více prostoru získáte na pracovní desce a v samotném prostoru, který je určen pro pohyb obyvatel a parkování auta nebo sekačky.

uklizena dilna

Jak si vše zorganizovat

Prostor na ponku a v šuplících si rozdělte tak, aby se v nich menší předměty co nejlépe skladovaly. Ideální jsou tedy příborníky a různé rozdělovací systémy. Šroubky, matičky a hřebíky rozdělte na jednotlivé typy a nasypejte je do stejně velkých zavařovacích sklenic. Sklenice se ostrými hroty nerozbijí, snadno je můžete uzavřít a naskládat do šuplíku vedle sebe. Tak je budete mít vždy po ruce. Na police můžete vyskládat různé organizéry a krabičky, které snadno polepíte štítky, abyste se ve všem vyznali. Prostor v rozích garáže můžete využít pro skladování větších věcích. Kupte si úložné boxy, které můžete naskládat na sebe, aby nezabraly příliš mnoho místa.

Pořiďte si chybějící vybavení

Pokud vaší garáži něco chybí, nyní si dokupte vše, co vám v práci pomůže. Dobrým tipem může být točitá stolička s nastavitelnou výškou, kterou využijete pro pohodlnější práci na pracovním stole, lampa pro lepší osvětlení, nebo nová výbava pracovního oblečení a ochranných pracovních pomůcek. Pokud věnujete spoustu volného času práci v dílně, musíte být patřičně chráněni – nezapomeňte tak na špunty do uší, ochranné brýle nebo respirátory, které oceníte při práci s barvami. Tyto věci by měly mít místo v polici blízko pracovní desky, abyste je měli vždy po ruce.

pracovni odev

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>