Sedací soupravy – jak na výběr

Kdo přemýšlí, že využije počínající jaro k inovaci interiéru, obvykle první do úvahy přichází změna sedací soupravy. Taková souprava je totiž nejvíce vytěžovaným kouskem našeho nábytku, usazujeme na ni návštěvy, trávíme tu volný čas před televizí, a kdo má spojen obývák s ložnicí, tomu slouží i jako postel.

Základem při výběru pohovky je proto důraz na kvalitu. Záleží také na tom, jak máme sladěný interiér, a co upřednostňujeme, někdo má raději modernější styl, jiný dává přednost eleganci, další romantice či luxusu.

Pro finální výběr je však vždy nejdůležitější účel, který má sedací souprava plnit, zda bude sloužit spíše pro hosty, volný čas či pro přespávání. Pak také záleží na tom, pro kolik osob je určená a jakým disponujeme prostorem. Určujícím faktorem bývá i cena.

Sháníme-li něco reprezentativního pro návštěvy do vstupní haly, hledáme často v kategorii kožených sedacích souprav, nic ale nezkazíme ani klasickými sedacími soupravami, či soupravami určenými pro větší počet osob – tak zvanými sedacími soupravami 3+2+1.

Máme-li v plánu spíše sedací soupravu pro náš relax, která nezabere příliš prostoru, a zároveň bude plnit svůj účel a dopřeje nám kýžené pohodlí, ideální jsou například rohové sedací soupravy.

Pokud se má souprava přeměnit večer na postel, pátráme obvykle mezi rozkládacími sedacími soupravami, kdy je třeba dbát na to, aby nám rozkládání nezabralo příliš času, a také aby souprava poskytovala dostatečný komfort pro spaní.

A ještě malý tip na závěr, pořiďte si k soupravám i taburet, ten se hodí nejen při větších návštěvách, ale ocení ho i děti. Výhodou je také jeho skladnost a nízká cena.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>