Dekorace pro každou příležitost

Když si zařizujeme interiér, většinou máme jasno, co za nábytek pořídíme, kam ho postavíme apod. Samotnému nábytku vždy však něco chybí – dekorace. Ty totiž z každého interiéru vykouzlí jedinečný, útulný a zabydlený prostor, ve kterém se budete cítit dobře.

dekorace 2

Dekorace do každého interiéru

Bytové dekorace jsou důležitou součástí každého interiéru. Jejich úkolem je doladit interiér a přetvořit ho v útulný celek. Díky dekoracím se pak místnost i jednotlivé kusy nábytku odliší od stránek v katalogu, kde jsme si vybavení pořídili.

V dnešní době lze sehnat opravdu velké množství doplňků různých typů, stylů, barev, materiálů. Mezi oblíbené dekorace patří bezpochyby svíčky, květiny, obrazy, hodiny, samolepky na stěnu a mnoho dalšího. Pokud ale máme rádi změnu, lze dekorační prvky obměňovat například podle ročního období.

dekorace 3

Dekorace podle ročních období

Se střídajícím obdobím dochází nejen ke střídání počasí, ale také k úžasné proměně samotné přírody. A pokud chcete vytvořit příjemnou atmosféru i ve svém domově, je třeba sáhnout po takových dekorativních prvcích, které se budou hodit nejen do samotného interiéru, ale budou navazovat i na měnící se venkovní prostředí.

Na jaro

Po zimě se probouzí příroda, vše kvete, zelená. Kromě budící se přírody je jaro rovněž spjato s Velikonocemi, které vnesou do interiéru tu správnou sváteční atmosféru. Jaké velikonoční dekorace nesmí chybět? Osení, barevná vajíčka a kraslice, dekorace v podobě zajíčků, kuřátek, jarní věnce a další dekorace na stůl či dveře. A to vše ve veselých jarních barvách.

Ve váze by nám neměly chybět jarní květiny – konkrétně narcisky, hyacinty, petrklíče. Krásně však vypadá jakákoli jiná květina ve váze.

dekorace 1

Na léto

Letní dekorace nás dokážou naladit do pohody, zlepšit nám pochmurnou náladu a navnadit nás na brzkou dovolenou. Přemýšlíte-li nad tím, jaké dekorace v tomto období zvolit, pak jsou to rozhodně květiny. Ty můžete mít na ubrusech, ubrouskách, prostírání, lehkých závěsech, přehozech, povlečení či polštářích.

Kromě látek lze pořídit také květinové svíčky, které nejen dobře vypadají, ale i krásně provoní svou něžnou, lehkou vůní celý byt. Chybět by neměly samozřejmě i vázy s čerstvými květinami, které lze zkombinovat s bílými kamínky nebo pískem. Pro navození dovolené u moře doporučujeme použít takové dekorace, které se inspirují mořem – obrazy, obrázky, mušle, tapety, povlaky a mnoho dalšího – a to vše v modré barvě nebo v modrobílých pruzích.

Na podzim

Podzim je barevným obdobím, kde převažují teplé barvy jako oranžová, temně červená, hnědá, žlutá. Kromě barev zde hrají roli také použité materiály. Ideální jsou podzimní dekorace vyrobené z proutí a pleteniny. Jako dekorační prvek se používá i to, co naleznete venku – například kaštany, listí a šípky, které dodají interiéru ten správný nádech podzimu.

V zimním období

Zima je spojená především s Vánocemi. Nejčastěji se tedy v toto období volí závěsné vánoční dekorace, světýlka, lucerničky, vánoční věnce na dveře i stůl, zavěšené jmelí, vánoční ozdob a další dekorace spojené s vánoční tématikou.

Dekorace udělají celý prostor více osobním a je opravdu na vás, co si pořídíte a jak vše rozvrhnete. Nikdo vám nemůže říct, co je správné. Určitě není od věci sledovat různé trendy, ale na druhou stranu záleží především na vás, co se vám líbí a v čem se cítíte dobře. To je přece důležité. Dekorace by vám měli působit radost, udělat z všedního interiéru ten nevšední, jedinečný a navodit tak příjemnou pohodu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>