Podlaha pro terasu

Chcete si vybudovat u domu novou terasu, nebo prostě rekonstruujete stávající terasu a nevíte si rady s výběrem materiálu pro její podlahu? Výběr vhodné podlahy pro terasu opravdu není jednoduchá záležitost, ale nemusíte se obávat. 

Úvodem je potřeba uvést, že na materiálu na podlahu terasy se určitě nevyplatí šetřit. Ušetřené peníze byste stejně museli v blízké době investovat do oprav. Na trhu je obrovské množství vhodného materiálu. Použít můžete kámen, dřevo, dlažbu, beton, případně nějaký netradiční materiál jakým může být například plast.

Kámen

Asi stále nejoblíbenějším materiálem je kámen. Dnes si dokonce můžete vybrat, zdali budete chtít kámen přírodní, nebo umělý. Přírodní kámen má výhodu v obrovské životnosti a odolnosti. Nevýhoda je poměrně složitá pokládka. V případě umělého kamene, který je nejčastěji vyroben z HDPE-High-Density polyetylenu, případně z PP-polypropylenu se nízké životnosti rovněž nemusíte obávat. Jeho pokládka je navíc o dost snadnější než u kamene přírodního a vzhledově se tomu přírodnímu rovněž vyrovná. Velkou nevýhodou umělého kamene ve srovnání s přírodním kamenem je nutnost umělý kámen pravidelně udržovat. Přece jen je potřeba ho pravidelně každý rok ošetřit speciální ochranným nátěrem.

Dřevo

Další stálicí v oblasti materiálu vhodných pro podlahy teras je rozhodně dřevo. Dnes není problém sehnat téměř jakýkoli druh dřeva. Záleží jen na vašich finančních možnostech. V případě použití dřeva je však nesmírně důležitá jeho pokládka. Ta totiž rozhoduje o tom, jak dlouho vám podlaha na vaší terase vydrží. Na rozdíl od přírodního i umělého kamene dřevo také vyžaduje pravidelnou údržbu.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Karolína napsal:

    My máme dlažbu a teď v létě se na tom nedá vydržet, bydlíme v pátem patře a když se do toho opře sluníčko, je to pekelná výheň. Přemýšlíme nad dřevem. Jen tápeme jaké vybrat, aby bylo odolné. Máte někdo zkušenosti?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>