Jak zařídit malou koupelnu?

Zoufáte si, že máte malou koupelnu a že se vám do ní nevejde tolik věcí, kolik byste chtěli a potřebovali? Nemusíte zoufat. Vše má své řešení. I malá koupelna se dá zařídit tak, že bude hezky, účelně a prakticky zařízená. Že nevíte jak na to? My vám v dnešním článku poradíme.

V našich podmínkách bohužel už ani není zvykem stavět velkou koupelnu. Ta je výsadou starých bytových domů. Malé koupelny, většinou s plochou do 6 m2, tak najdete nejen v panelových domech, ale je zcela běžné, že takto malé koupelny se budují i v novostavbách.

Výhodu mají ti, kteří mají možnost koupelnu nějakým způsobem rozšířit. Například pokud je vedle koupelny nevyužité místo, lze probourat příčku. Ne vždy to však lze. Větší plochu koupelny lze rovněž získat tím, že spojíte toaletu s koupelnou. Toto řešení je však nutno dobře zvážit. Ne každému bude vyhovovat.

Pokud z výše uvedených variant žádná není vhodná zrovna pro váš dům či byt, nebo se vám jen nelíbí, nemusíte zoufat. Existují i jiná řešení, která spočívají v práci s koupelnovým zařízením. Na trhu je dostatek sanitárního zařízení, které je vhodné pro malé koupelny. Pro ty se hodí zejména čisté tvary s jasně prosvětlenými liniemi. Kromě samotného sanitárního vybavení existuje také řada výrobců, kteří pro malé koupelny navrhují a vyrábějí i nábytek.

V případě koupelny malých rozměrů je také na místě přemýšlet, jestli není vhodným řešením zbavit se vany a místo ní pořídit pouze sprchový kout.

Důležité jsou rovněž barvy. Pokud je dobře zvolíte, vaše koupelna se opticky velmi zvětší. Zde se držte rady, že pro malé prostory je vždy lepší používat světlé barvy. Rovněž je velmi důležité kvalitní osvětlení. To by určitě mělo být jedno centrální na stropě a druhé nad zrcadlem.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>