Na lepší bydlení s hypotečním úvěrem?

Střechou už vám pomalu zatéká a vy si říkáte, že letos už to s těmi opravami musí vyjít, i kdyby na chleba nebylo? Tak drastická opatření ale nejsou zapotřebí. Potřebné změny můžeme zafinancovat z hypotečního úvěru.

Ten netřeba dlouze představovat. Jeho hlavní kouzlo tkví v tom, že máme peníze na opravu či koupi nemovitosti ihned k dispozici, a nemusíme potřebné kroky v souvislosti s naší bytovou potřebou odsouvat zase o rok, a pak o další…

Hypoteční weby navíc dnes představují poměrně pestrou paletu tradičních i netradičních služeb. Jednou z nich je například kalkulačka pro výpočet hypotéky, která slouží pro orientační výpočty ohledně výše splátky, doby splácení, požadovaného příjmu, doby fixace (jak dlouho se nebude měnit úroková sazba), ale i potřeby vlastních peněz.

Podle toho, v jakém poměru je hypoteční úvěr k našim vlastním prostředkům, hovoříme například o 70% nebo 80% hypotéce. V této výši se hypoteční úvěr pohybuje nejčastěji, dosáhnout však můžeme i na hypotéku 100%. Stoprocentní hypotéka nám umožní financovat své záměry pouze z peněz poskytnutých bankou, aniž bychom museli mít něco našetřeného.

Zaujmout by nás mohla také hypotéka s bonusem nebo refinancování hypotéky. Ač by se z povahy věci mohlo zdát, že refinancování bude možné jen ve spojitosti s koupí domu či bytů, typů hypoték, které je možné refinancovat, možností nalezneme celou řadu.

Aktuálně vedle koupě bytu v osobním vlastnictví a koupě rodinného domu, lze refinancovat například hypotéku poskytnutou na družstevní být, na pořízení stavebního pozemku, nebo na stavbu či rekonstrukci nemovitosti.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>