Na lepší bydlení s hypotečním úvěrem?

Střechou už vám pomalu zatéká a vy si říkáte, že letos už to s těmi opravami musí vyjít, i kdyby na chleba nebylo? Tak drastická opatření ale nejsou zapotřebí. Potřebné změny můžeme zafinancovat z hypotečního úvěru.

Ten netřeba dlouze představovat. Jeho hlavní kouzlo tkví v tom, že máme peníze na opravu či koupi nemovitosti ihned k dispozici, a nemusíme potřebné kroky v souvislosti s naší bytovou potřebou odsouvat zase o rok, a pak o další…

Hypoteční weby navíc dnes představují poměrně pestrou paletu tradičních i netradičních služeb. Jednou z nich je například kalkulačka pro výpočet hypotéky, která slouží pro orientační výpočty ohledně výše splátky, doby splácení, požadovaného příjmu, doby fixace (jak dlouho se nebude měnit úroková sazba), ale i potřeby vlastních peněz.

Podle toho, v jakém poměru je hypoteční úvěr k našim vlastním prostředkům, hovoříme například o 70% nebo 80% hypotéce. V této výši se hypoteční úvěr pohybuje nejčastěji, dosáhnout však můžeme i na hypotéku 100%. Stoprocentní hypotéka nám umožní financovat své záměry pouze z peněz poskytnutých bankou, aniž bychom museli mít něco našetřeného.

Zaujmout by nás mohla také hypotéka s bonusem nebo refinancování hypotéky. Ač by se z povahy věci mohlo zdát, že refinancování bude možné jen ve spojitosti s koupí domu či bytů, typů hypoték, které je možné refinancovat, možností nalezneme celou řadu.

Aktuálně vedle koupě bytu v osobním vlastnictví a koupě rodinného domu, lze refinancovat například hypotéku poskytnutou na družstevní být, na pořízení stavebního pozemku, nebo na stavbu či rekonstrukci nemovitosti.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>