Není krep jako krep, jak vybrat kvalitní krepové povlečení?

V dnešní době je k dostání celá řada druhů povlečení. Není jednoduché vybrat to nejlepší. Doba je však uspěchaná a pokud můžeme někde ušetřit pár minut, proč toho nevyužít. Právě z toho důvodu je čím dále oblíbenější krepové povlečení. Tento druh povlečení totiž není třeba žehlit a ze sušáku může rovnou do skříně. 

postel povleceni

Ovšem není krep jako krep a při jeho nákupu je potřeba dávat pozor. Pojďme se podívat, podle čeho vybrat krepové povlečení, aby vám dobře a dlouho sloužilo a abyste se v něm vždy vyspali dorůžova.

Co je to krep?

Slovo krep neoznačuje druh materiálu, jak se mnoho lidí domnívá, avšak vzhled látky, ze které je vyrobeno. Krepové povlečení je zcela specifické svým vzhledem a oproti ostatním druhům ho rozeznáme hned na první pohled. Pro krepové povlečení je totiž charakteristická střídavá hladká a zvrásnělá část.

Není krep jako krep 

Na trhu existují dva druhy krepového povlečení. Naprosto zásadní je číst etikety a při nákupu na internetu popisky u zboží.

Prvním je povlečení, které je vyrobeno ze 100% bavlny. Tento druh je kvalitní a poskytuje stejné vlastnosti jako hladká bavlna. Je příjemné na omak. Má výborné izolační vlastnosti, a tak v létě chladí a v zimě hřeje. Bavlněné povlečení je prodyšné a nebudeme se pod ním tolik potit. Je vhodné pro alergiky a astmatiky.

krepove povleceni vario

Dalším druhem je krepové povlečení, které je vyrobeno ze směsových tkanin nebo 100% polyesteru. Tento typ je drsnější a neposkytuje takový komfort. Není příliš prodyšný a v létě nechladí. Je levnější než povlečení ze stoprocentní bavlny, ale životnost je oproti bavlněnému kratší.

Doporučujeme tak zainvestovat o pár desítek korun více a zakoupit české krepové povlečení, které poskytuje vysokou kvalitu a dlouhou životnost.

Na co ještě při nákupu myslet?

Dalším rozdílem u krepového povlečení je zpracování. Zatímco některý výrobce nabízí jen variantu s knoflíky, jiný dává přednost zipu. Zip se ukazuje jako časově úspornější a ocení ho zejména ti, kdo převlíkají peřiny často či ti se špatnou motorikou.

Vedle druhu zpracování je třeba věnovat stejnou pozornost také správnému výběru velikosti. Tu vybírejte podle velikosti peřin. Standardní rozměr peřiny na jednolůžko je 140×200 cm. Jste-li vysocí a máte-li dlouhou peřinu, pak zvolte krepové povlečení 140×220. Stále oblíbenější jsou dnes peřiny na dvoulůžko v rozměrech 200×200 a výjimkou dokonce není ani rozměr 240×200 tzv. francouzský.

krepove povleceni famosa

Vybírejte podle vlastního vkusu

Při výběru povlečení a jeho materiálu nedávejte na trendy. Vy jste ti, kdo v něm budou usínat a probouzet se. Byť se v posteli jen spí, musí povlečení splňovat i estetické požadavky. Ostatně povlečení je jedna z prvních věcí, které ráno vidíte. Není nad to zpříjemnit si ráno pohledem na oblíbenou barvu a vzor.

Jak se o krepové povlečení starat? 

Povlečení se doporučuje prát naruby a zapnuté, samostatně v pračce. Ihned po vyprání ho pověste přehozením přes šňůru. Nevěšte jej za rohy, mohlo by se zdeformovat. Sušit krepové povlečení v sušičce je možné, ale pouze když to dovoluje výrobce. Vysoká teplota totiž může poškodit například plastové knoflíčky či zipy.

Za spolupráci na článku děkujeme provozovateli e-shopu Povlečení Plus.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Milada Novotná napsal:

    To šedé s puntíky je moc hezké. To by se mi líbilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>