Velikonoční úklid raz dva

Sluníčko na jaře nabírá na intenzitě a při průniku do našich domácností prozrazuje lecjakou skvrnu a prach. Jen málokterou hospodyňku to nechá chladnou, obzvláště, když jsou za dveřmi Velikonoce, během kterých do našich domovů chodí návštěvy.

Znamená to, ale musíme z gruntu uklidit každičký koutek? Ale kdepak. Pojďme si říct, na co se při velikonočním úklidu zaměřit a jak jej zvládnout během jednoho dne.

oseni_velikonoce

Když se do oken opře ono zmiňované sluníčko, ze všeho nejdříve prozradí, v jakém stavu jsou naše okna. Po zimě to často bývá stav více než žalostný, takže se nejprve pusťte do mytí oken. Není od věci také rovnou vyprat záclony či závěsy a pokud možno vyměnit barvy z těžkých zimních barev přejít na jemnější pastelové barvy.

Umyjte všechna zrcadla. I na těch se usazuje prach a utkví kdejaký skvrnka.

Vysajte a vytřete. Pohled na čistou podlahu, ze které se odráží sluneční paprsky, je po zimě balzámem na duši.

Prach asi vytíráte pravidelně, tentokrát to ale vezměte navlhčenou utěrkou. Je to sice pracnější, protože je potřeba z polic a skříní vše na chvíli sundat, ale výsledek, tedy nikde ani jedno snítko prachu, stojí za to.

V neposlední řadě nezapomeňte na rostliny. Všechny pokojové rostliny potřebují pomoct od prachu, aby si i ony mohly užívat sluníčka a dělat vám vy bytě parádu. Listy podepřete dlaní a setřete navlhčeným hadříkem.

Nakonec si domov pěkně ozdobte, nemusí to být nic velkého. Bohatě stačí na stůl položit osení či nějakou veselou jarní kytičku, do misky dát malovaná vajíčka a Velikonoce mohou vypuknout.

PS. Úklid skříní a kuchyňské linky s klidem odložte. To počká do doby, než si z nás počasí začne dělat apríl a venku opět nasněží.

Martina M.
foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>