Nový filtr do bazénu: sáhněte po tom nejlepším

Vypověděla vaše stará filtrace službu? Nebo se teprve poohlížíte po bazénu? Ať tak či onak, rozhodně se vyplatí pořídit si kvalitní pískovou filtraci. Takovou, která vám vydrží po dlouhá léta a zajistí vodu krásně průzračnou a nezávadnou.

Pokud nemáte u domu jen malý nafukovací bazén, neměli byste nad kartušovou filtrací ani uvažovat. Ta si totiž poradí jen s malým objemem vody. Pro standardní nadzemní bazény je lepší volbou písková filtrace. Ta se postará o dokonale čistou vodu a má i mnoho dalších výhod.

filtr do bazenu

  • Proč je písková filtrace lepší než kartušová

Pískové filtrace stojí na podobném principu čištění vody, jaký je v přírodě. Každá kapka nejprve proteče vrstvou štěrkopísku, kde se vyčistí a zbaví všech nečistot. Vy se tak koupete jen v krásně čisté vodě. Takový výsledek vám ale přinese i běžná kartušová filtrace.

V čem už je písková filtrace rozhodně lepší, je možnost napojení dalšího příslušenství. Protože má větší výkon, snadno k ní připojíte třeba solární ohřev, tepelné čerpadlo, automatický dávkovač bazénové chemie nebo bazénový vysavač. Je ale samozřejmě nutné vybrat dostatečně výkonnou jednotku. Nezapomeňte proto, že písková filtrace by měla zvládnout přefiltrovat celý objem bazénu za 6 až 8 hodin.

  • Jak vybrat nejlepší pískovou filtraci

Když vybíráte konkrétní typ, vždy se zajímejte v prvé řadě o to, pro jak velké bazény je písková filtrace stavěná. Neuškodí přitom, když si koupíte o trochu výkonnější typ, než ve skutečnosti potřebujete. Budete tak mít jistotu, že v klidu zvládne pracovat i s dalším přídavným zařízením.

Zároveň je dobré vybírat tam, kde máte jistotu kvalitního zpracování a dlouhé záruky. Na trhu se bohužel pohybují i levné modely, které vám vydrží jen jednu nebo dvě sezóny, a pak se odporoučí do věčných lovišť. Nebo sice fungují, ale nezvládají vodu dokonale vyčistit.

Dobře vybraná písková filtrace vám bude sloužit dlouhá léta. Nepotřebuje navíc žádnou extra náročnou údržbu. Stačí, když pískovou náplň vyměníte každé 2 roky za novou. Osvěžující koupání v průzračně čisté vodě si pak budete užívat, kdykoli dostanete chuť.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>