Vše, co potřebujete pro sestavení nového rozvodu vody

Rozhodli jste se, že si v novém domě chcete sestavit rozvod vody či topení sami? Poradíme vám tři důležité věci, které byste měli pro sestavení samotného rozvodu vody a zároveň ušetření energií znát.  

Jakým zařízením lze ušetřit? grundfos-sb-3-35-m

Základem je dobrý výběr správného čerpadla. Cirkulační čerpadlo na vodu vám může totiž ušetřit mnoho finančních nákladů za elektrickou energii. Výběr závisí na mnoha parametrech – od dopravní či stavební výšky až po to, jaký typ kotle vlastně máte, což je ten nejdůležitější aspekt. Na trhu existuje mnoho druhů elektrokotlů, kondenzačních kotlů, plynových kotlů i kotlů na pevná paliva. Pokud si nejste jisti, nechte raději výběr cirkulačního čerpadla na nějakém pověřeném odborníkovi. V případě koupě špatného cirkulačního čerpadla je totiž možné, že se vám výdaje za energie spíše zvýší, a tím se funkce čerpadla naprosto mine účinkem.

grundfos-multilift-mss-11-3-2

Nezbytnost pro všechny rozvody

Další věcí, na které byste také neměli šetřit, jsou armatury. Ty jsou určeny pro správné fungování rozvodů plynu a horké vody. V podstatě jsou to všechny součásti potrubí, s výjimkou samostatných trubek. Na armatuře rozhodně nešetřete, protože díky ní budou po vašem domě nastaveny kvalitní rozvody vody (nebo plynu). Armatury pořizujte z plastu či nerezového materiálu, které mají dlouhou životnost.

kolena

Čím vše kvalitně spojit?

Při spojování samotných trubek i armatur se vám budou hodit tvarovky a fitinky na vodu, které by měly být hlavně odolné proti poškození. Tvarovky většinou existují v měděné variantě. Důležité je opět znát druhy všech trubek, které chcete spojovat a zejména nešetřit na jejich kvalitě. Opravovat rozvody totiž není zdaleka levnou záležitostí.  

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>