Ozvláštněte si interiér akváriem

Kontakt s přírodou je podle psychologů lidské duši velmi prospěšným. Zvláště v dnešní době, kdy je člověk obklopen moderní technikou a vystaven řadě stresových situací. Není však nezbytně nutné mít za domem obrovskou zahradu nebo les. Podle odborníků stačí zřídit si doma koutek, kde bude pár kytiček, hezké obrázky či akvárium. Právě akvárium je výborný prostředek proti stresu. Pozorovat malé různobarevné rybičky, jak si bezstarostně plavou, je neuvěřitelně uklidňující. Akvárium je navíc i skvělým dekoračním prvkem, který rozzáří a ozvláštní každý interiér.

Zřídit si akvárium však přece jen chce trochu času a úsilí. Nemáte-li však čas, můžete jeho zřízení svěřit do rukou odborníků, kteří vám vytvoří akvárium přesně podle vašich představ. Ten pravý cit k rybičkám však získáte pouze tehdy, když jim jejich vodní domov zřídíte sami. Není to nic těžkého.

První krokem je nakoupit vše, co potřebujete. To vám dnes velmi usnadní internet, kde můžete nalézt mnoho internetových obchodů, které se zabývají akvaristikou. Zde pořídíte vše potřebné. Určitě se neobejdete bez vlastního akvária, osvětlení, topení, vzduchování a filtrace. Nejlepší však stejně bude zajít do kamenného obchodu s dlouhou tradicí, kde vám poradí zkušený personál.

Máte-li vše nakoupeno, pak je potřeba vyřešit kam s akváriem. To nesmí být umístěno v přímém dosahu slunečního svitu, na příliš chladném místě, musí stát na pevném podkladu, akvárium musí být podloženo měkkou podložkou a pro ten správný relaxační účinek je důležité, aby nádrž byla přibližně ve výši očí sedícího člověka.

Pak už jen stačí vytvořit vodní svět podle vašich představ. Nejdříve se do akvária dá písek, nebo jiný vhodný substrát, do kterého se zasadí vodní rostlinky. Pak se začne napouštět voda, která se musí nechat odstát a ohřát na teplotu, kterou vyžadují rybičky, které si chcete pořídit. Při pravidelné údržbě vám bude akvárium dělat již jen radost.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>