Proměna bydlení třetí cestou

Koho inspirovalo jaro nejen k jarnímu úklidu, ale i k rozhodnutí vzít to od podlahy, a dát bydlení nový look, zřejmě se v současnosti rozhoduje, zda se pustit do rekonstrukce svépomocí nebo si najmout raději odborníky. Nicméně existuje i třetí varianta. Její výhodou je nižší cena a obvykle i prostor pro větší kreativitu. Třetí variantou je obrátit se na učiliště.

Talentu učňů se dnes hojně využívá především v oblasti pohostinství, v některých městech mají dokonce vlastní stravovací zařízení, kde se o hosty starají budoucí číšníci, kuchaři nebo barmani, a vidno z ohlasů, návštěvníky neláká jen nižší cena.

Odborná učiliště nabízejí i pestrou paletu služeb v oblasti renovace bydlení. Od základních stavebních úprav – nosných i nenosných zdí, stropů, schodišť, půdních vestaveb až po zateplování objektů. Upravit na míru si můžeme nechat podlahy, příčky nebo podhledy. Při opravě střechy naopak pomůžeme získat praxi budoucím klempířům.

Pomoc učňů zhodnotíme i při malování – ať již interiérů nebo fasád. Na rozdíl od nás si lépe poradí i s odstraňováním starých nátěrů. Taktéž se nemusíme bát, že by se nám na rozdíl od malířů pokojů z povolání či firem, nový vzhled našeho hnízdečka prodražil více, než bylo záhodno.

Služby učiliště oceníme taktéž v případě, kdy potřebujeme akutně instalatéra nebo zámečníka. Obvykle tu máme větší šanci dohodnout volný termín podle našich představ spíš než u vytížených řemeslníků. Podobné je to se stavebně truhlářskými činnostmi v souvislosti se zabudováním oken nebo dveří.

Máme-li v plánu jen drobné úpravy interiéru, můžeme si nechat od učňů vyrobit nábytek na zakázku nebo zhotovit speciální bytové doplňky na míru od aranžérek. A ve finále si ani nemusíme dělat starosti s ,,kolaudačkou“, neboť můžeme využít místních služeb i v oblasti cateringu.

Autor: Žaneta Pixová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>