Provoňte svůj dům českou levandulí!

Už dávno neplatí, že fialová levandulová pole najdeme jen ve francouzské Provence. Změna klimatických podmínek, mírnější zimy v našem pásmu a houževnatost českých pěstitelů vedou ke vzniku voňavých polí také v naší české kotlině.

Našinci si zvykli na polích vídat spíše žlutou barvu. Českým polím v současnosti vévodí řepka, slunečnice a kukuřice, v Dobré u Frýdku-Místku tomu bude již brzy jinak. Společnost Santini Cosmetic, která je výrobcem nejen francouzských parfémů, kosmetiky, ale také atraktivních bytových vůní, má v této oblasti v plánu vysázet několik hektarů levandulového pole.

levandule

Pro romantický pohled na fialová pole tak už nebudete muset jezdit do daleké Provence. Již za pár let se budete moc těšit z pohledu na několik hektarů osázených levandulí také na Moravě.

Zde vypěstovaná levandule nebude předprodávána, ale bude využita při výrobě kosmetických produktů. Společnost Santini Cosmetics již řadu let používá při výrobě svých produktů vonné esence výhradně od francouzského výrobce z oblasti Provence. Z důvodu zvýšené poptávky se dospěli k rozhodnutí investovat několik milionů korun do projektu levandulových polí u nás, a zvýšit tím produkci kosmetiky s přídavkem levandule.

Levandulové esence to tak nebudou mít do vašeho domu daleko. Nečekejte než se česká levandule rozroste, provoňte si vaše domovy již dnes.

Již staří Římané doporučovali vonnou levanduli ke koupelím a do očistných prostředků a vkládali snítky levandule do uskladněného šatstva za účelem odpuzení molů a jiného hmyzu. Aromatická vůně krásně prádlo nejen ochrání ale také provoní. Levandule má navíc uklidňující účinky pro celé tělo, zejména k uvolnění svalů. Levandulová koupel zlepšuje krevní oběh a celkově oživuje organismus dospělých i dětí.

Pořiďte si tento fialový zázrak také do vaší domácnosti!

levandulova esence

Vyzkoušejte levandulové aroma difuzéry. Ratanová stébla nasají voňavý olej a jeho síla se následně rozptýlí v ovzduší a naplní každou místnost neodolatelnou vůní.

Levandulí k atraktivnější lokalitě

Projekt levandulových polí je podporován i vedením obce Dobrá u Frýdku-Místku a není divu, skvěle totiž se totiž doplňuje se záměrem obce vybudovat v této lokalitě rozhlednu.

Levandule nejen do domu ale i do žaludku

Aby se celý koncept krásně uzavřel, chystají se v obci Dobrá u Frýdku-Místku společně s projektem levandulového pole otevřít pod svou značkou restauraci ve stylu Provence. V restauraci budete moct levanduli nejen ochutnat, ale také si zakoupit výrobky značky Santini.

Než se však celý projekt uskuteční můžete tyto kosmetické výrobky na e-santini.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>