Ochrání nás protipožární dveře?

Děsí vás, že jednou v noci začne ve vašem domě hořet a plameny vás pohltí dřív, než se vůbec probudíte? Existuje několik způsobů, jak sebe, svoji rodinu a svůj majetek ochránit. Základem je hlásič požárů. Pořiďte si některý z detektorů kouře či plamenů. Další věc, kterou můžete udělat je pořídit si protipožární dveře.

Protipožární dveře vás ochrání nejen před plameny, ale také před kouřem, který každý požár doprovází. Hlavní příčinou úmrtí například v panelových domech, ve kterých vypukl požár totiž není ani tak uhoření, jako udušení. V panelovém domě se vám tak zcela jistě vyplatí investovat do kvalitních protipožárních vstupních dveří. Ty vás ochrání před škodlivým a často smrtelným kouřem a zabrání průniku plamenů do vaše bytu. Vy tak pak v případě nejvyšší nouze můžete v relativním bezpečí čekat na záchranu od hasičů.

Protipožární dveře jsou totiž vyrobeny ze speciálních materiálů, které jsou důkladně testovány a jsou jim přidělovány různé třídy požární odolnosti. Pokud se pro koupi protipožárních dveří rozhodnete, pak se rozhodujte podle požární odolnosti v minutách. Tato doba totiž udává, jak dlouho dokáží dveře vzdorovat plamenům. Pohybuje se v rozmezí od 15 do 180 minut a tato jejich odolnost je určována podle normy ČSN 730810. Při koupi si také vždy nechte ukázat certifikát.

Pokud se bojíte narušení vzhledu vašeho bytu či domu, tak nemusíte. V případě protipožárních dveří se totiž nejedná o železná monstra, ale mohou být i dřevěné, případně prosklené.

Zatímco u vchodových dveří do vašeho bytu jsou protipožární dveře velkou jistotou, pak v některých případech jsou nutností. Určitě by měly být instalovány vždy tam, kde hrozí zvýšené nebezpečí požáru. Tedy například v místnosti s kotlem.

J. H.
foto: www.sitechnology.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>