Splňte si sny o lepším bydlení

Většině z nás už přišla na mysl myšlenka, že bychom potřebovali změnit adresu. Důvody bývají různé – od stavu nemovitosti po touhu nemuset dojíždět daleko do práce. Podobným námětem k přemýšlení je touha po jiných velikostních dispozicích našeho bydlení, případně pokud bydlíme v nájmu, tak touha po vlastním bydlení.

Ať již je to jakýkoliv z výše uvedených důvodů, nebo i jiný, v první fázi volíme z několika variant. Budeme stavět? Koupíme starší nemovitost nebo raději novostavbu? Limitováni jsme samozřejmě i finanční situací. Každopádně bychom měli pamatovat na to, že nákup domu či bytu je z hlediska financí i našeho života jednou z největších investic.

Třeba je proto vybírat se zvážením všech okolností. Zároveň bychom předem neměli zavrhovat některou z možností, která by nás sice lákala, ale považujeme ji z nějakého důvodu za nedostupnou. Řeč je například o pořízení vlastního bydlení v Praze.

Výhody pořízení novostavby v Praze netřeba vypočítávat. Z hledáčku přitom nemusíme pouštět ani luxusní byty Praha, jejichž ceny by nám ukázaly jeden z mála pozitivních rysů současné ekonomické krize, tudíž je možnost jejich pořízení dostupnější pro vícero lidí.

Garsoniéry typu 1+kk seženeme již zhruba za milion a půl, tedy v ceně menšího domu na vesnici. Pro inspiraci se můžeme podívat například na byty Praha 4 nabízené v aktuálním projektu na www.sekyragroup.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>