Jaké povlečení je nejlepší?

V ložnici a především v posteli bychom se měli cítit příjemně. Přeci jen v ní trávíme třetinu života. Není to jen postel, rošt a matrace, která nám poskytuje pohodlí, ale také správný polštář, peřina a zejména povlečení.

Dnešní nabídka povlečení je tak pestrá, že je těžké si vybrat. Pojďme se seznámit se všemi druhy. Po přečtení článku budete mít o výběru správného povlečení jasno.

postel_povleceni_loznice

Bavlněné povlečení

Povlečení z bavlny je naprostou klasikou. Je to nejoblíbenější a nejrozšířenější materiál ložního prádla. Bavlna je příjemná na dotek, je pružná, měkká a hřejivá. Ocenit lze i velká prodyšnost a savost. Bavlněné povlečení je cenově dostupné. Nevýhodou je vysoká mačkavost a nutnost žehlení.

Damaškové povlečení

Velmi kvalitní, praktické a zároveň elegantní je povlečení z damašku. Damašek je vysoce kvalitní tkanina. V zimě hřeje, v létě chladí. Jedná se o velmi lehký a jemně lesklý materiál, do nějž je vtisknut jemný vzor. Damašek umí krásně doplnit interiér ložnice. Není tolik mačkavý jako bavlna, ale bez žehlení se neobejdete.

Hedvábné povlečení

Hedvábí je jedním z nejluxusnějších materiálů pro ložní prádlo. Je určeno nejnáročnějším spáčům a za jeho kvalitu je třeba sáhnout hlouběji do kapsy. Hedvábí se pyšní vlastností, že odolává pachům a je hypoalergenní. Jedná se o velmi pevnou, ale současně lehkou tkaninu.

Saténové povlečení

Satén je vyráběn z vysoce kvalitní bavlněné příze s jemným leskem na povrchu. Díky merceraci jde o velmi pevný a také trvanlivý materiál. Saténové povlečení je hebké, měkké a příjemné na dotek. Na dotek je příjemnější ženám, muži by častěji sáhli spíše po jiném materiálu.

Krepové povlečení

Díky nízké ceně a velmi snadné údržbě je jedním z nejprodávanějších. Klasický krep je vyráběn ze 100% bavlny, a jedná se tak o měkký, pružný a prodyšný materiál, který není potřeba žehlit.

Flanelové povlečení

Flanel je dalším velmi oblíbeným materiálem. Tento typ ložního prádla je vyráběn ze 100% bavlny, ale k jeho výrobě je používána hustě tkaná látka o vyšší gramáži. Jedná se o velmi savou a na dotek příjemnou látku. Povlečení z flanelu je velmi hřejivé a hodí se tak pro ty, kterým je v noci zima nebo v zimním období. Flanel není potřeba žehlit.

Barva a vzor

Barvu a vzory zvolte podle toho, v čem je vám příjemně. Zatímco ženy by často nejraději sáhly po růžových květech, muži by raději zalehli do tmavých barev. Nejlepší je potkat se někde uprostřed. Zohlednit můžete barvu stěn či nábytku v místnosti.

Prostěradlo hraje prim

Neopomeňte také výběr kvalitního prostěradla. Volit můžete mezi klasickými plátěnými prostěradly, ale za vyzkoušení určitě stojí napínací prostěradla ve froté nebo velmi příjemném žerzej provedení. Napínací prostěradla skvěle drží tvar, v průběhu noci se neshrnují a snadno se povlékají.

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>