Zahradní nábytek z masivu

Krásu zahrady netvoří jen dokonalé výsadby rostlin, důležitý je také kvalitní zahradní nábytek, který podtrhne styl vaší zahrady. Rozhodli jste se pro pořízení nového zahradního nábytku na zahradu, ale máte dilema, jaký druh nábytku pořídit? Pak čtěte dále, v tomto článku vám poskytneme cenné informace týkající se zahradního nábytku z masivu.

Osobitý životní styl

Každý člověk je jiný a tím jsou jeho požadavky a přání odlišné od ostatních lidí. Někdo miluje věci praktické, jiný se najde v umění. Najdou se i tací, co si potrpí na luxus a rádi šokují, oproti nim existují milovníci přírody a přírodních materiálů. Jedni žijí ve stylu feng shui, jiní mají vlastní originální měřítka životního stylu.

Nalezli jste se? Už víte, jak by měl vypadat váš domov, prostředí, kde trávíte nebo byste měli trávit co nejvíce času? Ať už si vyberete dřevo či jiný materiál, vždy berte v potaz, kam nábytek pořizujete (např. do vlastní zahrady, na chatu atd.). Velkou roli zde hraje také vymezená finanční částka, vkus a míra komfortnosti.

Dodání energie do vašeho bydlení

Málokdo ví, že dřevo má všeobecně pozitivní vliv na lidské zdraví, podporuje zdravý životní styl a vyzařuje harmonizující energii. Stejně, jako kdysi staří Keltové vzhlíželi k dubu coby ke „králi stromů“, i my v přetechnizované době plné stresu máme možnost nasát onu příjemnou přírodní atmosféru kupříkladu dřevěného nábytku z dubu.

Poznejte rozdíly mezi dřevy

Ať už se týká o zahradní nábytek nebo o něco jiného, vždy máme na výběr. Na trhu je nábytek vyrobený z exotických dřevin, které lákají na své vlastnosti jako vysoká odolnost dřeva, zabarvení či další specifické znaky. Podobné vlastnosti má i dubové dřevo, které je oproti exotickým dřevin cenově přijatelnější.

Dubové dřevo

Dubové dřevo patří na současném trhu mezi velmi ceněné a žádané materiály. Je to proto, že disponuje mnohými vlastnostmi jako exotické dřeviny – tvrdost, pevnost, odolnost, pružnost či houževnatost. Dále je velice snadno opracovatelný a dá se dobře lepit i mořit. Díky jeho odolnosti proti celoročním střídajícím se klimatickým výkyvům je zahradní nábytek z masivu ideální volbou.

Výhody dubového dřeva:

  • přírodní materiál
  • minimální dopad na životní prostředí
  • symbol dlouhověkosti, síly a moci
  • pozitivní vliv na lidské zdraví

Doplňky k zahradnímu nábytku

Ať už i koupíte jakýkoliv zahradní nábytek, doporučujeme zlepšit jeho pohodlí i vzhled. Ideální jsou sedáky na zahradní nábytek. Jedná se o elegantní doplněk, který vám poskytne jak komfort, tak i pohodlné posazení či poležení. V současné době jsou polstry na trhu k dispozici v mnoha provedeních i rozměrech.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>