Zařizujeme jídelnu

Jídelnu, která dříve ve většině domácností tvořila srdce domova, dnes pomalu ale jistě vytlačují společenské haly nebo obývací pokoje. Důvod je prozaický, zatímco dříve se rodina sházela při společném obědě či večeři, dnes se většinou stoluje spíše u televize.

Přestože jídelna není tak využívaná jako kdysi, najdou se slavnostní okamžiky, kdy je právě taková jídelna neocenitelná. A i když náš národ většinou nesnídá nebo snídá za běhu, kdo ví, třeba v pěkně zařízené jídelně přijdete nakonec na chuť také společným snídaním.

Výrobci nábytku nám se zařizováním vypomáhají, seč se dá, a připravili pro nás již hotové sety. Pokud tedy nemáme právě talent pro slaďování nábytku v interiéru, uděláme nejlépe, pokud dáme přednost setům. Jídelní sety se skládají z barevně i designově sladěných židlí, případně lavice, a jídelního stolu.

Takové sety se liší v počtu osob, pro něž jsou určené jídelní židle, největší výběr je v setech pro šest osob. Tyto sety uspokojí nároky rodinných setkání v širším či užším kruhu obvykle dostatečně, pro větší rodinné klany jsou ovšem k dispozici i jídelní sety třeba pro deset nebo dvanáct lidí.

Setkáme se ale i s komornějšími jídelními sety, pro páry nebo pro tradiční typ rodiny, známý z reklamních spotů, tedy manžele a dvě děti. Některé sety navíc kombinují židle s lavicí, ať již rohového nebo běžného typu. Takže takové sety pak umožní přizvat na oslavu ještě více lidí.

Co se týká materiálu, v oblíbenosti převládá tradiční dřevo, ať již v rustikálním nebo romantickém stylu. Častá je i kombinace s čalouněním. Jídelní stoly jsou většinou bytelné a dostatečně vysoké, aby umožnily pohodlné stolování. Setkáme se i s moderními typy, ze skla nebo kovu, navíc v různých avantgardních odstínech.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>