Židle pro děti

Chystáte se modernizovat pokoj vašeho školáka a přemýšlíte jak vybrat nábytek, aby školákovi co nejdéle sloužil a byl bezpečný a nepoškozoval jeho zdraví? Nejdůležitějším kusem bude pravděpodobně mimo postel školákova židle. Na té bude totiž trávit spoustu času při učení a psaní domácích úkolů. Jak však vybrat správnou židli? Na to se zaměříme v dnešním článku.

Nejdůležitější je si při výběru židle uvědomit, k čemu bude daná židle používána. My máme jasno, chceme židli k pracovnímu stolu. Dále je potřeba si rozmyslet cenu, kterou jsme ochotni za tuto židli dát. Pokud už tohle všechno máme promyšleno, tak můžeme vyrazit do nejbližšího obchodu s nábytkem.

V obchodě se pak díváme, jak je židle tvarovaná, případně, jestli má atest, který zaručí, že její dlouhodobé užívání nepoškodí školákovi záda. Počítáte-li s tím, že židle školákovi nějakou dobu vydrží, pak je určitě nutné, aby měla spoustu nastavovacích prvků, které umožní nastavit hloubku i výšku sezení. Častou chybou je, že rodiče koupí dítě židli, která je určena pro dospělého člověka. To je samozřejmě špatně. Norma totiž říká, že židle pro dospělého člověka musí mít minimální výšku sedáku 42 cm. To už je pro dítě příliš. Proto vždy volte takovou židli, která je určena dětem. Minimální výška sedáku zde totiž je 35 cm.

Jestli bude židle na kolečkách, nebo ne, je už pouze na vás. Na samotnou funkci židle, případně na zdraví školáka to nemá žádný vliv. Mnohem důležitější je ptát se v prodejně po atestech, kterými židle prošla. Abyste opravdu měli jistotu, že židle ani materiál, ze kterého je vyrobena vašemu dítěti nijak neublíží.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>