Závěsy a rolety hlásí návrat

Začíná pražit ostré jarní sluníčko a nastal tedy čas přemýšlet o zastínění oken. Lidé si dne nejvíce pořizují žaluzie. Svůj návrat však hlásí závěsy a rolety. Jsou totiž nejen praktické, ale mohou posloužit i jako skvělý bytový doplněk. Dnes už totiž v případě závěsů nemusíte vybírat pouze ze dvou materiálů a dvou barev. Na trhu je nepřeberné množství materiálů i barevných vzorů. Můžete koupit už hotový závěs a nebo ti šikovnější jen látku a závěs si doma ušít. Nejoblíbenějším materiálem jsou v dnešní době satén a žakár. Jdou pořídit již od 250 korun za metr.

Je však vhodnější pořídit si závěsy tmavší barvy. Tmavší barva totiž snižuje prostupnost slunečních paprsků. Doporučuje se taktéž, aby závěsy byly dvojité a vnější strana závěsu byla z přírodní tkaniny. Vhodné je závěsy doplnit nějakým venkovním stínícím prvkem. Nevýhodou závěsů je jejich náročnost na údržbu. Musí se často prát, protože se v nich drží prach. To může představovat problém zejména pro alergiky.

Další možností jsou látkové rolety. Ty dnes zaznamenaly značný nárůst obliby, takže jste je už určitě v některých oknech spatřili. Tyto rolety se montují do okenního křídla. Můžete si zakoupit rolety, které se stahují šňůrkou, řetízkem a nebo jsou k dostání na rolety elektrické, které se stahují pomocí elektromotoru. Ten lze i časovat, takže rolety se zatáhnou v požadovanou denní dobu. Výhodou je, že propouštějí minimum světla, jsou-li dělány přímo na míru do okna, pak dokonce žádné. Oproti závěsům se velmi snadno udržují. Stačí je vysát vysavačem. Takové rolety můžete pořídit již od 500 korun.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>