Jak správně vybrat bezpečnostní dveře

Chcete si být absolutně jistí, že do vašeho domu či bytu nepřijde nezvaný návštěvník? Pak určitě dobré provést nějakým způsobem zabezpečení svého domu či bytu. Způsobů existuje celá řada a většinou na sebe navazují a kombinují se. Základem jsou určitě dveře.

Opravdu kvalitní bezpečnostní dveře vás přitom neochrání pouze před zloději, ale také před hlukem a požárem. Jak si však takové dveře vybrat, když na trhu je celá řada neseriózních prodejců? Pokud se budete držet našich rad, určitě nešlápnete vedle.

Držte se norem

První, co by vás mělo zajímat je, jakou mají dveře bezpečnostní třídu. Bezpečnostních tříd je několik. Pokud chcete opravdu kvalitní dveře, pak byste měli vybrat ty s bezpečnostní třídou minimálně 3. Prodejce by vám i bez vyzvání měl tuto skutečnost doložit certifikátem, který odpovídá normě ENV 1627. Nenechte se od prodejce oklamat. Nic jiného, než bezpečnostní certifikát a na základě něho určená bezpečnostní třída dveří není důležitého. Nezáleží, kolik mají dveře uchycení, jestli do podlahy či do boků. Důležitá je pouze bezpečnostní třída. Rovněž si na certifikátu zkontrolujte odolnost proti hluku. Dále je potřeba dveře vizuálně prohlédnout, zdali jim například nechybí těsnění, či nejsou nějak poškozeny. Ptejte se také na protipožární izolaci. V dnešní době je naprostým standardem požární odolnost 30 minut. Tato vlastnost dveří zajistí, že bydlíte-li například v panelovém domě, ve kterém začne hořet a požár se rozšíří až k vám, tak vy zůstanete po danou dobu v bezpečí, protože dveře oheň stanovenou dobu nepustí dovnitř.

Pozor si dejte na slovní ujišťování prodejců, že dveře jsou naprosto bezpečné a patří mezi špičku na českém trhu. Pokud vám nic z toho, co tvrdí neprokáže pomocí certifikátu, tak jde o podvod.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>