Jak zařídit pokoj pro hosty

Pokoj pro hosty je opomíjené místo vašeho domu či bytu. Pokud již máte návštěvu, která se hodlá zdržet delší dobu, pak na ni jistě budete chtít zapůsobit. Pak je vhodné, když ji nenecháte spát v obýváku na pohovce, ale vyhradíte jí vlastní pokoj. Nejlepší je, samozřejmě pokud vám to dispozice vašeho domu či bytu umožní, mít zřízen i pokoj pro hosty. Jak však takový pokoj zařídit, aby se v něm návštěva cítila dobře? Nebojte se, poradíme vám.

Základem je postel. Tam by měla být v ideálním případě dosti velká na to, aby se na ní dobře vyspali dva lidé. To pro případ, že by k vám na návštěvu přijel pár. Pokud přece jen nemáte ve vašem budoucím pokoji pro hosty dostatek místa, postačí i kvalitní rozkládací pohovka. Kromě postele se do pokoje pro hosty ještě hodí menší pracovní stolek, samozřejmě židle, ale také nějaké křesílko, ve kterém si návštěva bude moci přečíst knihu. Zda-li pokojík pro hosty vybavíte i televizí, či přehrávačem CD, to záleží jen na vás.

Tím to však nekončí. I návštěva si bude chtít někam pověsit svoje šaty. Proto určitě přijde vhod šatní skříň. K ní nezapomeňte připojit i několik ramínek. Pokud se vám nechce investovat do šatní skříně, pořiďte alespoň němého sluhu. Jako doplněk je vhodné do místnosti umístit několik květin. Ovšem pokud možno takové, které nezpůsobí problémy alergikům.

Při zařizování pokoje pro hosty se do role vašich hostů zkuste na chvilku vžít a zapřemýšlejte, co byste v pokoji ocenili. Určitě byste přišli na to, že by nemělo chybět zrcadlo, hodiny, případně budík, na pracovním stole by měly být k dispozici nějaké tužky a volný papír. Samozřejmostí je i nový zubní kartáček a další hygienické potřeby.

Tam, kde je to možné by k pokoji pro hosty měla náležet i vlastní koupelna a toaleta, ale to je samozřejmě už dosti nadstandardní. Váš host stejně nejvíce ocení příjemnou atmosféru a zábavu, kterou si pro něj připravíte.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>