Jak vyřešit malou předsíň?

Předsíň je důležitou křižovatkou většiny domů či bytů. Nejen to, je to první místnost, kterou uvidí vaše návštěva. Většina předsíní je však velmi malého půdorysu. Jak vkusně zařídit malý prostor tak, aby byl funkční a zároveň estetický? To se dozvíte dále v článku.

Jak opticky zvětšit interiér?

Nejjednodušším způsobem, jak pracovat s malým interiérem, je ho opticky zvětšit. Prvně se tedy zkuste zamyslet nad barevnou kompozici vaší předsíně. Například tmavé barvy místnost opticky zmenšují. Jasné barvy zase zvětšují. Prvním krokem tedy může být vymalování předsíně světlou barvou.  Vhodné je rovněž vyměnit tmavý nábytek za světlejší.

predsin text

Dalším způsobem, jak opticky zvětšit prostor, je zrcadlo. Zrcadlo můžete například přidělat na vzdálenější zeď od vstupních dveří. Tím docílíte, že se místnost opticky protáhne. Vhodné je umístit zrcadlo i na skříně. Nejen, že dojde k optickému zvětšení místnosti, ale rovněž zrcadla přispějí k prosvětlení prostoru. Pozornost věnujte i podlaze. Opět by měla být světlá. Vhodné je zvolit pruhový motiv. Pokud jsou pruhy orientovány kolmo na protilehlou zeď, místnost opticky prodlouží.

Vhodným nábytkem do malé předsíně jsou vestavěné skříně s posuvnými dveřmi. Nebojte se takové skříně udělat vyšší, klidně až do stropu. Čím více úložného prostoru, tím lépe. Pokud máte předsíň s vysokým stropem, je řešením vytvoření tzv. falešného stropu. Pod stropem vytvoříte dutý prostor, který může sloužit jako úložiště zrovna nepotřebných věcí.

Nezapomeňte na kvalitní osvětlení. I dostatek světla totiž přispívá k pocitovému zvětšení místnosti. Navíc v českých podmínkách nebývá zvykem, aby byla předsíň prosvětlena dostatečně velkým oknem. Kvalitní osvětlení je pak nenahraditelné.

Vyvarovat byste se měli zejména tmavým barvám, jak na zdi, tak v případě nábytku. V prostoru by také nemělo být zbytečně moc věcí. Umístěte do předsíně opravdu jen to, co potřebujete k odkládání oblečení a obuvi. Na zdi pověste zrcadlo, nebo je ponechte volné. Příliš obrázků a jiných dekoračních předmětů by opět vedlo k optickému zmenšení prostoru.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>