3 důvody proč zastřešit bazén?

S jarními slunečními dny stoupá den ode dne touha po prvním koupání a mnoho majitelů bazénů řeší, jak prodloužit koupací sezónu. Obliba zastřešení zahradních bazénů rok od roku roste. Zastřešení bazénů nabízí hned několik výhod najednou. Více o tom v dnešním článku.

Delší koupací sezóna

Díky zastřešení bazénu se mohou majitelé dočkat koupací sezóny dříve a prodloužit ji v průměru o dva měsíce. Během slunečních dní totiž v zastřešeném bazénu funguje solární efekt, kdy voda akumuluje teplo, které se pod zastřešením vytváří. Teplota vody tak na jaře při slunečním svitu stoupá v nevyhřívaném bazénu přibližně o 2 °C denně.

V případě, že zastřešení zkombinujete s aktivním ohříváním bazénové vody, například s tepelným čerpadlem, nebo solárním systémem, můžete koupací sezónu prodloužit až na 7 měsíců.

Menší ztráta vody

Zastřešením bazénu lze také eliminovat ztráty odpařující se vody. Prodejci uvádějí, že v případě, kdy je mezi vodou a vzduchem teplotní rozdíl 3 stupně Celsia, může bazén o obsahu 32 m² ztratit až 40 litrů vody denně.

Snadnější údržba

„V neposlední řadě zastřešení eliminuje čištění a údržbu bazénu na minimum. Voda v bazénu je chráněna před zbytečným znečištěním částicemi, které poletují v ovzduší. Tedy před prachem, pylem, padajícím listím apod. Díky zastřešení lze významně ušetřit na spotřebě bazénové chemie.“ říká Tomáš Brandejský, majitel společnosti Bazény Brandejský.

Na výběr je ze dvou typů zastřešení

Posuvné a mobilní (přenosné). Posuvné zastřešení je určeno pro všechny typy zapuštěných bazénů, oproti tomu přenosné zastřešení je vhodné pro částečně zapuštěné a nadzemní bazény. Mobilní zastřešení není ale řešením na celý rok, navíc oproti pevnému zastřešení zde dochází k větším tepelným ztrátám.

Zastřešení lze instalovat souběžně s novým bazénem, ale velmi jednoduše jím doplníte i ten, který už na zahradě máte.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Pepe napsal:

    K zastřešení jsme se konečně nechali přesvědčit a ušetřili nějaké peníze, není to levná záležitost, zvažujeme několik dodavatelů. Pokud víte o nějakém dobrém, dejte vědět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>