Moderní podlaha – to je vinyl

Vinylová podlahaChystáte se rekonstruovat a přemýšlíte o vhodném podlahovém krytu. Na dnešním trhu je možností opravdu velmi hodně. V dnešním článku se však představíme jeden z nejmodernějších materiálu. Tímto materiálem je vinyl.

Jen tak jej nezničíte

Velkou výhodou vinylu je jeho značná odolnost proti jakémukoli druhu poškození. Například proti škrábancům, je téměř stoprocentně odolný. Další značnou výhodou tohoto materiálu je, že má tzv. paměťový efekt. To znamená, že i když nějaké to poškození vznikne, například říznutí nožem, tak díky paměťovému efektu je řez vyhlazen a na první pohled není na podlaze nic patrné. Naprosto ideální je vinylová podlaha v kombinaci s podlahovým vytápěním. Vinyl totiž velmi dobře vede teplo a nemusíte tak tolik topit.

Vyšší pořizovací náklady

Všechno však má i své nevýhody a nejinak je tomu i v případě vinylové podlahy. Ta asi největší nevýhoda je rozhodně vysoká cena. Často stojí až třikrát více, než běžné typy podlah. Dalším rizikem může být životnost podlah. Vinyl má sice výborné vlastnosti a odolnost proti mechanickým poškozením, ale netušíme, jak se materiál bude chovat za cca 10 let a více. Není totiž ještě tak dlouho používán. Mezi nevýhody patří i pokládka podlahy z tohoto materiálu. Ne, že by to bylo úplně složité, ale přece jen je lepší tuto činnost v případě tohoto specifického materiálu svěřit do rukou odborníků.

Samozřejmostí je, že i vinyl pořídíte v různém barevném provedení a s nespočtem barevných vzorů. Pokud toužíte po dřevěné podlaze, pak není problém ani imitace dřeva, stejně tak, jako imitace jakéhokoli jiného materiálu.

J. H.
foto: vinloc.info & decor8ion.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>