Barvy roku 2021 – jak se vám líbí?

Také pro letošní rok byly vyhlášeny barvy roku, které v následujích měsících budou udávat trendy a které pravděpodobně budeme pravidelně vídat. Barvy roku jsou letos hned dvě, a sice základní šedá a jasně žlutá. 

barvy roku 2021

Barvy roku vyhlašuje Pantone Color Institut. Nejedná se o novinku, institut byl založen již v roce 1962 a barvy vyhlašuje již dvacet let. Před vyhlášením její odborníci analyzují aktuální trendy, ale i společenské dění. Výsledná barva může ovlinit módu, umění i design. 

Jdete rádi s dobou? Kam se v interiérech tyto barvy hodí nejlépe? 

Šedá barva je pro mnohé nudná, konzervativní, pro některé dokonce depresivní. Designéři je ale velice rádi používají. Zkuste jí dát taky taky doma šanci. Není tolik okoukaná jako bílá a přitom je velice dobře kombinovatelná prakticky s čímkoli. V menších interiérech či v ne příliš prosvětlených místnostech se doporučuje šedá spíše menší množství a neměla by být příliš výrazná. Ve větších prostorech se ale můžete „rozšoupnout”. Použít lze na podlahách, stěně, ale i na nábytku. Šedou je potřeba vždy trochu rozbít, velice jí sluší bílá, ale i sytě barevné barvy. Skvělým doplňkem bude právě druhá barva roku – jasně žlutá. 

Žlutá barva je barva slunce, pro většinu lidí tak je žlutá smybolem štěstí, tepla, radosti a naděje. Jen si uvědomte, jak dokáží na konci zimy rozjasnit náš domov narcisy. Krása nebeská. Žlutá navíc podporuje chuť jídlu, ale i aktivitu a kreativní myšlení. V době práce z domova jako když najdeme. Nabízí se tak například jedna stěnu nebo jen její malá část v kanceláři, kuchyni či obývacím pokoji.

Pokud se bojíte, že na vás bude příliš divoká, začněte s ní opatrně. Interiér dokáží pozvednout květináče, polštářky, obraz ale i drobné dekorace. Ovšem pozor, příliš mnoho žluté může paradoxně vyvolat špatnou náladu, frustraci či úzkost. Vždy je potřeba ji zkombinovat s neutrálními barvami, které by měly převažovat. 

Jak se líbí šedá a žlutá vám? Umíte si je představit u vás doma? 

 

-MM-
foto: ikea

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>