Trezor a jeho výhody

Vzpomínáte na povídku Kam s ním? Tehdy se to týkalo slamníku, v současnosti však některé domácnosti řeší spíše otázku – Kam s ním? S trezorem… I když trezory ještě nepatří k úplně běžné výbavě domácnosti, vzhledem k jejich klesajícím cenám, než tomu bylo dříve, se pro ně rozhoduje stále více rodin.

Do trezoru je totiž možné ukládat nejen cennosti jako šperky a peníze, ale třeba také vzácné rodinné památky, typu starých fotografií, dopisů, památníků, knih a podobně, které by mohly shořet třeba při požáru. Většina trezorů je totiž žáruvzdorná, takže i v případě katastrofy nám tyto věci zůstanou zachovány.

Trezor se vyplatí i v případě povodní, během kterých se často stalo, že někteří vyvázli z ohrožených domácností doslova na poslední chvíli, třeba jen v pyžamu, a obvykle již nebyl čas vynášet některé věci z domu. Věci v trezoru zůstanou chráněné i v případě sesunutí domu, kdy po odklizení sutě je možné dostat se k trezoru, a věci v něm by měly přečkat bez úhony.

Trezor si samozřejmě pořizujeme i proti nezvaným návštěvám z řad zlodějů. Zatímco někteří staří lidé mají neblahý zvyk schovávat peníze a cennosti třeba do oblečení nebo mezi knihy, mladší generace většinou volí bezpečnější metody právě v podobě některého z trezorů.

Trezory a regály koneckonců tvoří i poměrně praktickou součást domácích kanceláří, kde oceníme možnost schovat do nich, třeba i před zbytkem rodiny, některé dokumenty čistě soukromé povahy, případně dokumenty, které jsou součástí obchodního tajemství. Před pořízením trezoru byste si měli rozmyslet jeho účel. Jsou rozděleny do bezpečnostních kategorií a podle toho se od sebe značně liší.

Trezor není zrovna malá záležitost, kam ho tedy umístit? V běžné nabídce je velké množství trezorů do nábytku. Ty bývají menší než ty, které jsou samostatně stojící. Vejde se do nich sice více dokumentů, ale jejich nevýhodou je, že jsou poměrně těžké, a tak není šťastným řešením stavět je na nábytek.

Aby nebyly zlodějům příliš na oku, je vhodné pro ně vymyslet chytré místo. Výjimkou nebývá jejich zabudování do stěny, nebo do starých komínů, výklenků a nik. Pokud byste jen neradi absolvovali stavební úpravy, co takhle umístit jej pod schody? Tyto prostory jsou často využívány neefektivně a jistě to stojí za úvahu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>