Co je to corian? Materiál budoucnosti

Hledáte do bytu či domu vhodný materiál, který bude snadné udržovat, bude funkční s moderním designem a přitom bude kladen důraz na čistotu a eleganci? Seznamte se s corianem. Ačkoli ve světě se nejedná o žádnou novinku, spatřil corian světlo světa již před 40-ti lety.

U nás se stále o tomto materiálu příliš neví a vnímáme jej spíše jako materiál budoucnosti.

Corian je bezešvý materiál s možností uplatnění jak v interiéru, tak v exteriéru a jeho potenciál je jedinečný.

Corian je přirozeně kompaktní materiál, s možností tvarování, lze do něj rýt a lze jej i vyřezávat podobně jako dřevo. Jedná se o pevný syntetický materiál bez jakýchkoliv spojů. Zároveň je neporézní, což zaručuje dokonale hladkou plochu se snadnou údržbou.
Právě proto se tento materiál osvědčil také po hygienické stránce.

Kde lze corian použít? 

Jeho použití je všestranné, použít se dá v kuchyních, koupelnách i jídelnách. Setkat se s ním můžeme i v obchodních centrech, kde je to materiál použitelný pro vnitřní i vnější obklady budov, na dekorace, k praktickému využití na výrobu koupelnových a kuchyňských zařizovacích předmětů atd.

Dá se použít k vývoji nových designových sedacích souprav, k výrobě stolů a stolků, zahradního nábytku, regálů, polic i skříněk, kuchyňských linek, koupelnového zařízení, dřezů a umyvadel atd.

Materiál budoucnosti

Corian lze barvit a zpracovat do nejrůznějších tvarů, dá se trojrozměrně tvarovat a výjimkou není i zpracování k uměleckým účelům. Vyrábí se ve více jak 100 barevných odstínech. Lze jej zpracovat i tak, že je nakonec průhledný. Velice hezké je, když se do něj přidají zabarvující pigmenty, díky nimž může oživit interiér množstvím světelných efektů, včetně podsvícení.

Corian a jeho nejrůznější nové formy jsou zdokonalenou směsí přírodních materiálů s čistým akrylovým polymerem.

Designéři si corian velice oblíbili pro jeho čisté linie nabízející mnohá tvůrčí řešení. Corian připomíná nikoliv praktický užitný materiál, který lze uchopit a zpracovat jakkoli je libo.

Martina Mlsná
foto: corian-nabytek.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>