Rostliny vhodné do ložnice

Rostliny dodávají svěžest každé místnosti v domě a ložnici dodá živost a přirozenou atmosféru v místnosti. Obava, že rostliny způsobí v ložnici špatný vzduch, je neopodstatněná. Můžeme slýchat, že se nedoporučuje umisťovat rostliny do ložnice, protože během noci vylučují více oxidu uhličitého než kyslíku. Toto množství je však naprosto neškodné a rostliny zajišťují příjemné a zdravé klima v místnosti.

pokojovka v loznici

Proto byste neměli váhat a svou ložnici oživit přírodní zelení. Jaké rostliny jsou do ložnice vhodné?

Juka obrovská

Rostlina, která by neměla chybět v žádné domácnosti je právě juka obrovská známá také jako palma juka. Rostlina, která svými dlouhými mečovitými listy vytvoří v ložnici tropickou atmosféru. Má-li dostatek prostor, může dosáhnout velikosti až pěti metrů. Tento druh rostliny je velmi odolný a jedinou péčí, kterou vyžaduje, je pravidelná zálivka a hnojení. Ocení, když ji poskytnete dostatek světla.

Orchidej

Díky své nadčasové eleganci je orchidej populární už desetiletí. Majestátní květy šíří velmi zvláštní atmosféru, a zejména v ložnici se orchidej v intenzivních barvách stává pastvou pro oči.
Pro začátečníky doporučujeme orchidej Phalaenopsis. Tento druh je velmi odolný a zvykne si na domácí vysoké teploty a přítmí. Přesto ji ale dopřejte co nějvíce světla, vhodné je umístění na parapet.

Gardénie jasmínovitá

Gardénie jasmínovitá nádherná rostlina, která je nejčastěji pěstovaným druhem gardénií. Tyto pokojové květiny jsou velmi oblíbené pro svou dekorativnost a ložnici umí krásně dodekorovat.
Rostliny mají rády jak střední stín. Od jara do podzimu gardénie zalévejte poměrně hojně, aby substrát nevyschnul. Voda by měla být měkká, odstátá, pokud možno dešťová. Přes zimu je nutné zálivku silně omezit. Gardénii prospívá rosení měkkou vodou, ale pozor aby nepřišla na květy.

Levandule

Levandule je jedním z nejoblíbenějších druhů rostlin vůbec. Pokud se rozhodnete umístit levanduli do ložnice, dopřejte ji dostatek světla. To je totiž nejdůležitějším prvkem pro kvetoucí a voňavou levanduli. V zásadě platí, že rostlina to má nejraději venku. Pokud jí však zajistíte optimální, světlé a vlhké prostředí, vytvoří rostlina levandule svěží atmosféru i ve vaší ložnici. A pozor, je to rostlina vhodná pro zajištění kvalitního spánku.

Kornoutice africká aneb kala

Stejně jako orchidej je také kala naprostou klasikou mezi pokojovými rostlinami. Je to rostlina, která okouzluje domácnosti svými květy v nejrůznějších barvách. Květy kaly mohou být různých barev a lze je dokonce individuálně přizpůsobit vzhledu ložnice. Kaly kvetou přibližně od ledna do dubna a v letních měsících rostlina odpočívá. Kaly mají rády zejména velmi suché a chladné prostředí. Pokud je v místnosti také dostatek světla, budete se z květů krásné kaly v ložnici těšit mnoho let.

Bonsaj

Je tradičním symbolem klidu a rovnováhy, a proto je ideální rostlinou do klidné ložnice. Bonsaj se do každé ložnice začlení jakoby sama od sebe a svými listy a tvary působí uklidňujícím dojmem.
Stromy bonsají pocházejí z asijského zahradnického umění a v posledních desetiletích si již dávno podmanily srdce i českých milovníků rostlin. Tyto malé keře a stromky však vyžadují velkou péči a měli byste si je pořídit pouze v případě, že pro ně máte dostatek času. To zahrnuje pravidelnou zálivku, správné světelné umístění i hnojení.

Kterou z těchto rostlin preferujete vy a která zaujme místno právě ve vaší ložnici?

VE
foto: pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>