Drobné detaily, které vám doma zpříjemní každodenní život

Znáte ten pocit, kdy vás každý den něco rozčiluje, přestože může jít o zdánlivou drobnost? Stejně tak vás mohou podobné detaily každý den těšit. Musíte se ale aktivně snažit, aby se tento sen stal realitou. Vylepšujte s námi.

Už žádné mouchy a komáři

Není zas tak složité, pokud k vám domů pronikne komár, vosa či moucha, se otravného létajícího hmyzu zbavit. Jenže náladu vám i tak dokážou tito nezvaní hosté pěkně pokazit. Přitom existuje jednoduché řešení tohoto problému. Do oken, kterými pravidelně větráte, instalujte síť proti hmyzu. Se sítí v okně můžete zcela bez obav větrat během dne i v noci a žádné nepříjemnosti s poletujícími otravy vás nečekají.

Místo zimy teplo pod nohama

Stále častěji můžeme v interiérech bytů a domů vídat dlážděné či plovoucí podlahy. Z estetického hlediska jde obvykle o skvělou volbu, problém je, že taková podlaha je pocitově mnohem studenější než koberec.

Máte-li tedy rádi pod nohama teplo, vsaďte raději na tradičnější koberce. I koberec může vypadat v moderním interiéru skvěle. Vhodným řešením může být i kusový koberec umístěný na místech, kde často chodíte či sedíte. Mluvíme například o koberci pod sedačkou a konferenčním stolkem, kolem postele nebo třeba pod pracovním stolem.

Zapomenout nesmíte ani na podložky do koupelny a k toaletě.

Ultimátním řešením je samozřejmě podlahové vytápění, nicméně to už se nebavíme o detailech, ale o nákladné investici vyžadující náročnější stavební zásahy.

Osvětlení reagující na pohyb

Pohybové senzory vám umožní spojit příjemné s užitečným. Hodí se zejména do předsíně, resp. do těch částí domácnosti, kterými pouze procházíte. S pohybovým senzorem se daná místnost automaticky rozsvítí, nemusíte tedy hledat vypínač. Současně se nemusíte bát toho, že zapomenete světlo zapnuté a vzniknou vám tak zbytečné výdaje za elektřinu.

Na pohybový senzor si tedy rychle zvyknete. Zapomeňte ale na to, že s ním vybavíte všechny místnosti. Zejména na toaletě byste senzor začali rychle proklínat. Ostatně všichni tuto zkušenost máme z některých přehnaně šetřivých restaurací.

Už jste vyzkoušeli chytrou domácnost?

Mnoho praktických vychytávek vám nabízí prvky chytré domácnosti. Využít těchto prvků můžete kromě svého domova i na víkendové chalupě.

Mluvíme například o dálkově ovládaném topení. Den před příjezdem můžete nastavit vyšší teplotu na hlavici, po příjezdu již bude na chalupě krásně teplo. Stejně tak můžete vzdáleně zkontrolovat, zda jste naopak topení nezapomněli po opuštění nemovitosti utlumit. 

Chytrou domácnost můžete využít i pro zabezpečení domácnosti (pohybové senzory, kamery…) nebo pro efektivní zastínění a větrání.

Zdroj obrázku: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>