Eklektický styl bydlení a jak zařídit ložnici v tomto nesvázaném stylu

Nebaví vás být neustále svázáni všemožnými pravidly a nařízeními? Zařiďte si bydlení ve stylu, který je chaotický, nesvázaný, volný a porušuje snad všechny pravidla o bydlení, která existují. Tomuto stylu se říká eklektický a my vám poradíme jak na něj. Vaše ložnice se díky tomu změní k nepoznání.

Zásady eklektického stylu domácnosti

Eklektický styl bydlení má za úkol bořit všechna daná pravidla a je vhodný pro všechny, kteří rádi experimentují. Eklektický přístup k bydlení je postaven na tom, že kombinuje vzory a barvy, které k sobě na první pohled nepasují. Rovněž se nevyhýbá propojení nového se starým a podporuje tvořivost v lidech tím, že je přímo ponouká k tomu, aby si nábytek přizpůsobovali svým potřebám a svému vkusu tím, že do něj sami zasáhnou.

 Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Postel jako hlavní prvek ložnice

Chcete-li si v eklektickém stylu zařídit ložnici, nejprve si musíte zvolit ústřední prvek celé místnosti. V ložnici se přímo nabízí, aby tímto prvkem byla vaše postel. Čím větší a výraznější postel, tím lepší. Mějte na paměti, že eklektický interiér boří pravidla a vyžívá se v chaosu. Současně ale nepodceňujte význam kvalitní matrace, díky které bude každá vaše noc perfektní. Synonymem luxusní matrace jsou matrace vyrobené z paměťové pěny. Tyto pěnové matrace vám totiž díky svému složení poskytnou skvělé podmínky pro klidný spánek. 

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Čím barevnější polštáře a povlečení, tím lepší

Jakmile bude postel na svém místě, to znamená, že bude první věcí, kterou při příchodu do ložnice spatříte, zaměřte se na výběr povlečení. Zde platí jednoduché pravidlo: čím barevnější prostěradlo, přikrývka a potahy na polštářích, tím eklektičtější vaše ložnice bude. Kombinujte proužky s puntíky, černou s křiklavě žlutou a fialovou a podobně. Neomezujte nijak svoji fantazii.

Osvětlení a eklektické lampy

Osvětlení v ložnici by mělo být tlumené. Toho docílíte tak, že zvolíte správnou žárovku. Na čem si ovšem eklektický styl bydlení zakládá je to, do čeho žárovku zašroubujete. Udělejte si radost a pořiďte si designovou lampu, která zaujme na první pohled. I díky tomu budete o krok blíže k dokonalé ložnici. Líbí se vám barevné lampionky, které se používají při narozeninových oslavách? Nikdo vám nezakazuje zahrnout je do osvětlení vaší ložnice. Buďte hraví.

 Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Doplňky dodáte ložnici osobitost

Dekorace do ložnice jsou nezbytné. Eklektický význam vaší relaxační místnosti propůjčí právě vhodně zvolené doplňky. Může se jednat o sošky, rámečky s fotkami, křesílko či stoleček vyrobený z palet. Nezbytným prvkem eklektického stylu bydlení je také humor a osobitý nábytek. 

Přestala vás bavit barva vašeho nočního stolku? Žádný problém. Kupte si barvu a štětec a jednoduše si svůj noční stoleček přemalujte. Líbí se vám nějaká trendy dekorace, která není úplně běžná? Udělejte si radost a pořiďte si ji. Trendy ložnice 2022 vás musí bavit a musíte se v ní cítit skvěle.

 Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Jak poznáte, že máte hotovo?

Nachází se ve vaší ložnici vše, od postele počínaje a šatní skříní konče? Nenechali jste se při zařizování svázat žádnými pravidly a nechali jste se vést tím, co máte rádi. Zkombinovali jste barvy a vzory, které k sobě na první pohled neladí, ale skvěle spolu fungují? Pokud jste na všechny otázky odpověděli ano, znamená to jediné, máte hotovo.

 Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Pokud se trápíte tím, jak zařídit ložnici a nechcete se držet žádných pravidel ani slepě následovat jasně dané styly, staňte se rebely a přetvořte si svou domácnost v rámci chaotického, volnomyšlenkářského a uměleckého eklektického stylu. Tajemství eklekticismu spočívá v tom, že ze zdánlivě nesouvisejících prvků vytvoří něco, co spolu dokonale funguje.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>