Interiér od profíka nebo na vlastní pěst?

Máte vyhlídnutou, nebo dokonce již koupenou nemovitost, která zoufale potřebuje uvnitř vylepšit? Nebo vlastníte byt, který by potřeboval po čase všechny prostory oživit? Pak bude úprava interiéru na místě!

bytovy design

Možnosti předělání interiéru

Předělání interiéru lze dvěma způsoby – buď se do toho pustíte po hlavě a uděláte si vše svépomocí, nebo pokud kreativita nepatří mezi vaše silné stránky, lze se v tomto případě obrátit na profíka.

Vsadit na svůj vkus nebo se obrátit na profesionála?

Zde neexistuje jednoznačná odpověď a každý člověk to bude cítit jinak. Jsou lidé, kteří se v tomto směru vyžívají. Jsou tvůrčí, mají čas i kuráž se do předělání interiéru pustit sami. Takoví lidé většinou ví, že svůj interiér do rukou profesionálů nikdy nevloží. Rádi si totiž svůj interiér předělávají sami. Jsou dokonce smíření i s případným neúspěchem. Mají radost ze své kreativity a kromě výsledku je pro ně důležitá i ona cesta.

Ti, co nechají realizovat profíka

Pak je další skupinka lidí, kteří interiér berou jako součást stavby a nemají sebemenší důvod, proč by ho neměli nechat připravit od skutečného profesionála, který se v oboru vyzná a má zkušenosti s návrhy interiérů.

Ti, co by chtěli, ale obávají se ceny

Další jsou lidé, kteří by sice velice ocenili rady od bytového poradce, který by je inspiroval a díky bohatým zkušenostem by jim pomohl vytvořit v interiéru ten nejlepší možný výsledek, avšak mají obavy z toho, že by to všechno bylo velice drahé.

Do jaké skupinky patříte? Vždy záleží na každém člověku, jak tohle cítí. A pokud si nejste jisti, promyslete si důkladně obě možnosti, zvažte všechna pro i proti a konečné rozhodnutí nijak neuspěchejte.

Proč se obrátit na profesionála?

Bytový designer má ve svém oboru zkušenosti, má cit pro svojí práci a tedy dokáže každému klientovi navrhnout vkusný interiér, ve kterém se bude cítit příjemně, maximálně komfortně a v bytě se mu bude velmi dobře žít. Designér se rovněž orientuje na trhu, zná řadu chyb i skvělých a jednoduchých fint, jak interiér vylepšit bez toho, aniž by to stálo majlant.

bytovy design 2

Navíc dokáže ušetřit nemalé množství finančních prostředků. Ví totiž, kde a co nakupovat za nejvýhodnější ceny. Často spolupracuje s některými značkami a má řadu kontaktů ve své branži. S bytovým designerem se člověk dostane i k interiérovému nábytku a dekoracím, které jsou dostupné jen pro velkoobchodní účely, takže obyčejný zákazník se k nim běžně nedostane.

Výhody interiérového designera:
 • nabídne vám možnosti, o kterých nevíte, nebo o kterých jste vůbec nepřemýšleli,
 • má zkušenosti v oboru a zná všechny nejnovější trendy,
 • nabídne širší škálu možností od technologií a postupů, přes materiály až po finální nápady a inovace,
 • doporučí vám to nejvhodnější, a to jak po estetické, tak i praktické a finanční stránce,
 • navrhne jedinečné a originální bydlení u každého projektu.

Pokud zvažujete řešit interiér s designerem, sáhněte po takovém, který vám bude naslouchat, ztotožní se s vaším vkusem a bude brát v potaz vaše požadavky včetně finančních prostředků.

Předělání interiéru svépomocí

Máte v plánu se pustit do předělání interiéru svépomocí? Počítejte dopředu s tím, že vás to bude stát hodně času i námahy. Je důležité s tím počítat, abyste pak v průběhu nebyli překvapeni. Předělání interiéru je tvůrčí činnost, u které je potřeba myslet i na praktičnost. Takže je potřebě celý prostor navrhnout tak, aby byl hezký jak na pohled, tak i praktický přímo pro vás.

Výhody interiéru svépomocí:
 • interiér bude přesně podle vašich představ, bude se v něm odrážet váš vkus, 
 • můžete jej předělávat postupně, rozfázovat celé předělání na několik částí,
 • nemusíte dělat zbytečně rychlé kompromisy.
Kompromis mezi oběma možnostmi

Třetí možností je spolupracovat s profesionálem, ale zároveň se na realizaci podílet. Zde doporučujeme následující tipy:

 • Najměte si designéra, který vám pomůže s plánování, uspořádáním nábytku, dekorací a výběr barev. Samotnou práci si pak uděláte sami.
 • Konzultujte a spolupracujte online. Dnes už existuje řada návrhářů, který poskytují online konzultace a odborné služby.
 • Navrhněte si interiér sami a pak jej nabídněte několika návrhářům formou výběrového řízení.

Zda si zvolíte první, druhou nebo třetí možnost, záleží jen a jen na vás. Jak už jsme výše zmiňovali, vše před konečným rozhodnutím dobře zvažte a klidně prokonzultujte i s dalšími rodinnými příslušníky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>