Interiérové stínění

Stínění je dnes již nedílnou součástí každého bytu, domu či komerčního prostoru. Poskytuje nám příjemný  pobyt v daném interiéru. Chrání totiž před ostrými slunečními paprsky, zabraňuje nežádoucímu přehřívání obytného prostoru a zachovává potřebné soukromí.

Díky nabitému trhu se zastíněním není pro laika snadné se v široké nabídce orientovat, proto doporučujeme vyhledat pomoc odborníků. Každé správné interiérové studio by mělo preferovat osobní přístup, kdy zanalyzuje všechny vaše potřeby a na základě získaných informací zvolí optimální řešení.

V následujících řádcích vám přiblížíme základní možnosti zastínění interiéru. Dle funkčnosti můžeme rozdělit na technické a dekorativní. A podle umístění ho rozdělíme na okenní a předokenní.

interierove rolety_liniedesign.cz

Technické stínění

Do technického zastínění patří všechny druhy rolet a žaluzií, dále pak Twinrollo, Silhouette, Plisse, Duette a technické posuvné panelové stěny. Tyto produkty nám plní funkční úlohu zastínění interiéru. Často se kombinují s dekorativním stíněním, aby se zjemnil celkový vzhled. Samotné technické zastínění se hodí většinou jen do moderních minimalistických, popřípadě funkcionalistických interiérů.

Dekorativní stínění

Dekorativní stínící technika to je především bytový textil, čili do této kategorie patří záclony, závěsy, dekorační látky, římské roletky, vídeňské roletky, textilní japonské stěny aj. Vybírat můžete ze stovek až tisíců textilních látek, které vdechnou vašemu interiéru osobitý ráz.

Tyto dekorativní způsoby zastínění mají především plnit funkci zútulnění a zateplení interiéru, avšak lze je opět kombinovat s technickými prvky zastínění,díky kterým získáte příjemnou variabilitu v regulaci slunečního svitu proudícího do interiéru.

Okenní stínění

Produkty, které se upevňují přímo na okenní rám spadají do kategorie okenního zastínění. Dříve v této kategorii převládaly klasické žaluzie s aluminiovými lamelami. S nástupem efektivnějších produktů s lepšími vlastnostmi se od jejich používání však pomalu ustupuje a dnes dominují především různé interiérové rolety.

Za více než plnohodnotné nástupce můžeme považovat například produkty Plisse, Duette nebo Nanorolety. Jedná se tedy především o technické zastínění tvořené dvěma pojízdními profily mezi kterými je připevněna plisovaná nebo rovně napnutá látka. Všechny zmíněné produkty jsou z technických textilií, které mají na oknech mnohem lepší vlastnosti než-li hliníkové lamely.

Interierove rolety od liniedesign.cz2

Předokenní stínění

Jak sám název napovídá, tato stínění se montují před okenní výklenek, přes který by měla zpravidla přesahovat. Upevňuje se buď do stropu nebo do stěny. Mluvíme tu o všech druzích rolet, o garnýžích či kolejnicích se záclonami a závěsy, o japonských posuvných panelových stěnách nebo třeba o vertikálních žaluziích.

Před okenní výklenek lze použít i produkt Duette, kdy je připevněné za horní lištu a ovládá se buď přímo rukou nebo řetízkem jako roleta. Předokenní stínění často dekoruje okno a zároveň ho opticky zvětšuje. Jeho funkci si volíme opět individuálně pomocí vybraných materiálů.

Ať už váš prostor potřebuje jakékoliv stínění, tým zkušených designérů a by vám měl vyhovět i v těch nejnáročnějších požadavcích. Interiérové stínění je velmi důležitým prvkem, neboť ovlivňuje komfortnost využívání daného prostoru, proto ho neberte na lehkou váhu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>