Jak krmit ryby v zahradním jezírku

Aby nám zahradní jezírko posloužilo nejen jako relaxační místo, ale stalo se také atraktivnějším nejen pro nás, ale i případnou návštěvu – je na místě pořídit si do jezírka také ryby. Ale jaké? Více v článku.

ryby v zahradnim jezirku1

Nejčastějšími rybami chovanými v zahradních jezírkách jsou určitě KOI kapři, jeseteři, líni a nebo zlatí karasové. Pořizovat bychom si je měli určitě u seriózních prodejců a prověřených chovatelů, kteří nám poskytnou potřebné informace k jejich chovu.

Jak často krmit

V prvé řadě je třeba zmínit, že ryby ve Vašem jezírku stačí krmit 1x denně, maximálně 2x denně. Tak jako u všech ostatních domácích mazlíčků, i ryby krmíme ve stejnou denní dobu a to po malých dávkách, aby granule neplavaly příliš dlouho na hladině. Mohlo by se stát, že se tím vyplaví důležité látky.

Čím krmit

Dobře a kvalitně krmené ryby se nám odvděčí svoji vitalitou, pěkným vzhledem a v neposlední řadě budou odolné proti nemocem a také lépe přezimují. 

Určitě není vhodné krmit ryby v jezírku přípravky pro ryby akvarijní nebo granulemi pro psa. Také krmení pečivem není vhodné, jelikož rybám nedodají potřebné látky a navíc znečistí vodu v jezírku. Drobné nečistoty, jako např. i nespotřebované krmení, nám v jezírku může pomoci odstranit tzv. skimmer.

V případě, že v zahradním jezírku chováme jen kapry, závojnatky nebo karase volíme krmivo pro KOI. Jestliže máme v jezírku jesetery, krmíme krmivem zvlášť pro jesetery. Jestliže však máme v jezírku smíšenou osádku, krmíme obojím druhem krmiva. Nutno však podotknout, že krmivo pro jesetery má větší obsah masa a tudíž bude určitě více chutnat i ostatním rybám. Abychom tomu předešli, nejdříve nakrmíme ryby krmivem pro KOI a až budou nasyceni, teprve potom začneme s krmením jeseterů. 

Co se týká krmiva pro KOI kapry a kaprovité ryby, tato plavou většinou na hladině a jsou prodávána většinou ve formě pelet a granulí. Při krmení vyplavou ryby na hladinu a tak je možnost pozorovat jejich zdravotní stav.

Krmivo pro jesetery, jak již bylo řečeno, obsahuje velké množství bílkovin a po aplikaci se rychle potápí na dno jezírka. Tam je jesetery uloveno. 

ryby v zahradnim jezirku2

Jak krmit v zimě

KOI kapry začínáme krmit v případě, že teplota vody vystoupá nad 10 ºC. Jakmile se voda začne oteplovat na 20 ºC, nasazujeme rybám krmení s větším obsahem bílkovin pro jejich následný růst. Tady už začínáme připravovat krmením ryby na zimu. A na podzim, při klesající teplotě opět přecházíme na krmivo s menším obsahem bílkovin. V zimě necháme ryby v klidu a upustíme od krmení. 

Jestliže máme v nádrži společně s KOI kapry i jesetery, krmíme je stejným způsobem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>