Vrhněte se na předvánoční úklid a buďte důslední

Blíží se doba Vánoc a ta s sebou neodmyslitelně přináší také velký předvánoční úklid. Čím dříve se na něj vrhnete, tím dříve ho budete mít za sebou. Neotálejte, a jakmile se vám naskytne volné odpoledne, zbavte se všeho, co již nepotřebujete. 

Nejenom, že se vám uleví a budete mít ze sebe dobrý pocit, ale také si uděláte místo na nové věci.

Začnete hned u vstupu do bytu

První místností, do které vejdete kdykoliv přijdete domů, je chodba či předsíň. A právě v této místnosti se hromadí oblečení, boty a věci, které nemají jinde místo. Udělejte tomu přítrž a vše, co nenosíte a jinak nevyužíváte, okamžitě vyhoďte nebo věnujte na charitu. 

Uvidíte, že jakmile si uklidíte v chodbě, vaše návraty domů budou příjemnější, protože na vás nebude čekat nepořádek. A za odměnu můžete zvážit, že byste si pořídili nový nábytek do předsíně nebo chodby, který vás bude nutit k udržování pořádku. Vybírat můžete jak z moderních, tak i tradičních kusů nábytku a zpříjemnit si každý svůj příchod domů pohledem na nábytek, který si zamilujete.

Vše, co nenosíte, vyhoďte

Jakmile prokoukne vstupní místnost do vašeho bytu, přesuňte se k šatní skříni. V té většina lidí schovává i oblečení, které již dávno nenosí, protože co kdyby se náhodou někdy hodilo? Musíme vás zklamat, nehodilo. Neschovávejte si kusy oblečení jen kvůli tomu, že si myslíte, že je někdy oblečete. 

Vše, co jste na sobě v posledním roce neměli, nemilosrdně dejte na kupičku, kterou následně vhoďte do kontejneru na textil, prodejte nebo věnujte. Po úklidu šatníku také zvažte, zda byste se nechtěli trochu rozmazlit a koupit si praktickou šatní skříň, která bude prostorná a pojme váš celoroční šatník. Nejlepší varianty šatních skříní jsou ty, které obsahují jak poličky, tak i místo na ramínka a úložné boxy.

Obnošené a děravé boty musí z kola ven

A od oblečení je to jen kousek k botám. Kolik párů bot vlastníte a kolik z nich doopravdy nosíte? Kvalitní obuv je základ, protože díky správně zvoleným botám vás nebolí nejenom nohy, ale ani záda a krční páteř. Ovšem i u bot platí pravidlo, že pokud některý pár nenosíte, nemilosrdně se ho zbavte. A buďte kritičtí také u těch párů bot, které mají své nejlepší doby již dávno za sebou. Místo toho si kupte nové a kvalitní, protože u těch máte jistotu, že vám vydrží několik let a stále budou v dobrém stavu a budou mít pro vás také zdravotní přínosy.

Udělejte si prostor na vánoční výzdobu

Milujete Vánoce a dekorování bytu v předvánočním čase je jedním z vašich koníčků? Předtím, než sestavíte stojánek na vánoční stromeček, udělejte si na vánoční výzdobu místo. Snižte počet dekorací, které se jinak vyskytují na vašich parapetech, skříňkách a poličkách a udělejte prostor betlémům, svíčkám, adventním věncům a světýlkům. 

Přestože to může znít nepravděpodobně, předvánoční úklid vás dokáže naladit do té správné vánoční atmosféry a kromě toho, že spoustu věcí vyhodíte a zbavíte se neužitečných krámů, uděláte si také prostor na nové věci a budete se ve svém bytě cítit svobodněji a pohodlněji. V případě, že se s některými věcmi neumíte rozloučit, uložte je do krabice, a tu schovejte buď na půdu nebo do sklepa. Pokud si na věci v krabici nevzpomenete v následujícím roce, můžete je s klidným srdcem vyhodit do popelnice.

Vrhněte se na předvánoční úklid co nejdříve to bude možné a buďte nemilosrdní. Veškeré kusy oděvu, které jsou děravé, seprané a nenošené, okamžitě vyřaďte a stejně postupujte i u bot. Úklid začněte v chodbě či předsíni, která se nachází za vstupními dveřmi a postupně postupujte celým bytem až do poslední místnosti. Až budete mít hotovo, uleví se vám a budete připraveni na vánoční veselí.

Zdroje obrázků: BearFotos / Shutterstock.com, MorphoBio / Shutterstock.com, Andrew Angelov / Shutterstock.com

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>