Jak na snadný a rychlý úklid?

Čistící prostředkyI když se před vánočními svátky uklízí o sto šest, za několik dní to v bytě vůbec nejde vidět. Prach se neptá, jestli se může na nábytek zase usadit a stejné je to s drobky, které se po cukroví povalují snad všude po bytě.

Pokud vám zavolá návštěva, že je za hodinu u vás a vy byste rádi vaši domácnost ukázali v dobrém světle, pak pro vás máme několik triků, jak hbitě uklidit.

Začněte v předsíni

Každá návštěva stráví čas při zouvání a odkládaní bund a kabátů ve vstupní části bytu, proto tam rychle urovnejte boty a poházené šály a šátky vraťte na háček a vytvořte návštěvě místo na pověšení šatstva.

Maličkosti neřešte

Nezabývejte se maličkostmi, pokud máte tu a tam poházené přebytečné věci, naházejte je do šuplíků nebo na postel do ložnice a dveře do ložnice jednoduše zavřete. Jen málokterá návštěva hodlá obdivovat vaši ložnici. Netrapte se ani flekem na podlaze, když se bude návštěva dobře bavit, rozhodně s nevšimnou kdejakého fleku. Volně poházené oblečení naházejte do koše s prádlem.

Nezapomeňte na koupelnu

Do koupelny a na toaletu návštěva pravděpodobně zavítá. K umyvadlu dejte čistý ručník. Vyleštěte zrcadlo a vydezinfikujte záchod a umyvadlo. To bohatě stačí, věřte že na usazeném vodním kameni ve sprchovém koutě opravdu nezáleží.

Zase ten prach

 Prach utřete jen v úrovni očí, pokud to chcete zvládnout rychle a bez námahy, využijte ruční parní čistič Shark, stačí když ho naplníte studenou vodou a on za vás vyčistí povrchové nečistoty. Oproti prachovce zachytí všechny nečistoty a nezanechá na povrchu žádné zbytky prachu. Můžete jím navíc nejen utřít prach v obýváku, ale i umýt umyvadlo.

 Bez pomocníků to nepůjde

V případě, že máte domácího mazlíčka, pak bude potřeba vyluxovat. Pokud je návštěva za dveřmi, neřešte ložnici ani chodbu, zaměřte se na koupelnu a obývací pokoj. Pokud vám dítě zrovna usnulo a vy ho nechcete budit rušným luxováním, použijte staré dobré koště. Pokud vám to přijde neefektivní, pak si pořiďte do bytu pomocníky, jaké znáte z tv shoppingu. Bezdrátový zametač sbírající nečistoty ze všech čtyř stran nebo parní mop vám při rychlém úklidu ušetří spoustu času, jejich použití je navíc tak jednoduché, že do úklidu můžete zapojit i jiné členy domácnosti.

Provoňte byt

Pokud to návštěvě u vás nebude vonět, nebude se cítit moc příjemně. Využijte toho, že jsou Vánoce a že vám v kuchyni určitě zbylo nějaké to koření. Postavte na sporák vodu, naházejte do ní hřebíček a skořici a chvíli je povařte. Bytem se rozplyne příjemná vůně.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>