Toaleta a koupelna dohromady?

Koupelna a toalety v jednomRekonstruujete dům či byt a stojíte před problémem, jestli spojit koupelnu a toaletu do hromady? Není to jednoduchá otázka. Je potřeba vše dobře promyslet a zvážit. Musíte přihlédnout zejména k počtu osob v domácnosti a k jejich nárokům na bydlení. Do úvahy také musíte vzít dispoziční řešení koupelny a toalety. U nových výstaveb je toto dilema rozhodnuto bez vás. Ve většině případů jsou koupelna a toaleta oddělené. Je to z hygienických důvodů. Dnešní stavební normy totiž společné toaletě a koupelně příliš nepřeje.

V případě rekonstrukce máte ruce o něco málo volnější. Spojení toalety s koupelnou se doporučuje zejména v panelových domech, kde jsou oboje prostory většinou velmi stísněné a neumožňují například ani instalaci pračky. Vybourání příčky mezi toaletou a koupelnou je pak velmi snadným způsobem, jak získat více prostoru. Do takto upravené koupelny se pak vleze i pračka. Ovšem ne každému takové uspořádání vyhovuje. V některých situacích může být dokonce i na obtíž. Představte si třeba, že máte dospívající dceru, která v koupelně každé ráno tráví i několik desítek minut. Nemožnost dostat se k volné toaletě pak může způsobit pár horkých chvilek.

Obecně tedy platí, že společná toaleta s koupelnou je vyhovující například pro mladý bezdětný pár, člověka, který žije sám či starší manželé. Pokud jste však vícečlennou rodinou, rozhodně pro vás společné WC a koupelna není dobrou alternativou. Koupelna navíc pro mnohé z nás představuje místo pro relaxaci a ne každému může být příjemné odpočívat v místnosti se záchodovou mísou. Nicméně konečné rozhodnutí je stejně pouze na vás.

J. H.
 

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Adam Č napsal:

    Sjednotit wc s koupelnou sice uspoří místo v bytě, ale podlě mě je to vrchol nehygienočnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>