Přestavba umakartového jádra

Umakartová jádra nejsou ani v dnešní době v panelákových bytech výjimkou. V moderních bytech pro ně však už místo není. Proč nejsou příliš vhodné? A jak je nahradit za co nejmenší náklady?

koupelna

Proč vůbec rekonstruovat umakartové jádro?

Umakart je v podstatě umělý karton, rozuměj papír vytvrzený pomocí umělé pryskyřice. Přesto, že to bylo svého času velmi moderní, z hygienického hlediska je do sanitárních prostor nevhodný. Tento materiál je v kombinaci se svým často již zasloužilým věkem ideálním prostředím pro vznik hub a plísní. Vzhledem ke stáří umakartových jader navíc dochází k jejich zprohýbání, čímž může dojít k uvolňování umyvadla i toalety. Nejvhodnějším řešením jak z toho ven, tak je jednoznačně kompletní rekonstrukce bytového jádra.

Jak na rekonstrukci bytového jádra?

Bez projektu to nepůjde. Díky němu získáte naprostý přehled, jak bude vaše nová koupelna nakonec vypadat, kde co bude umístěno a co všechno si v ní můžete dovolit.

Nezdráhejte svěřit rekonstrukci odborné firmě. Existují mnohé firmy, které se specializují přímo na rekonstrukci bytových jater. Bydlíte-li ve větším domě, určitě si martýriem rekonstrukce prošel nejeden soused. Obejděte je, porovnejte jednotlivé realizace i jejich ceny a nasbírejte jak inspiraci, tak kontakty. Díky takové obchůzce můžete nakonec ušetřit nemalý peníz.

Pamatujte na to, že to nejdražší neznamená to nejlepší. Navštivte také koupelnová centra, kde si můžete jednotlivé materiály sanitární keramiky osahat. Bez toho získáte jen těžko představu o tom, co by bylo do vaší koupelny to pravé.

Pokud se rozhodnete pro spolupráci s firmou, dobře si ohlídejte smlouvu, stejně jako stavební povolení. Předejte tak případným nepříjemnostem a vícenákladům.

– MM –

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>