Jak pečovat o pračku?

Když si kupujete jakýkoli elektrospotřebič, jistě chcete, aby vám co nejdéle vydržel. Je tedy potřeba se o něj správně starat. Samozřejmostí je dodržovat návod k použití, ale v něm se často nedozvíte vše. Jak se tedy například postarat o vaši pračku a prodloužit tak její životnost? Přitom nejde pouze o životnost vaší pračky, ale také o vaše zdraví.

V pračce se hromadí spoustu nečistot a v nich se množí bakterie a vzniká nepříjemný zápach.

Základní pravidlo při starosti o vaši pračku je čistit její filtr. Ten je potřeba čistit podle intenzity praní jednou za půl roku až za rok. Je potřeba vyčistit jak filtr, přes který se voda do pračky napouští, tak filtr, který je umístěn na výpusti vody. Při jejich zanesení hrozí, že do pračky poteče méně vody, než by mělo, nebo nebude odtékat.

Výše zmíněné filtry je potřeba zbavit zejména vodního kamene a pak dalších nečistot jako je zbytek prášku a špíny. V takovém prostředí se velmi líbí bakteriím, které mohou způsobovat zdravotní potíže a také dost nepříjemný zápach. Proto vždy, když čistíte filtry, tak zapněte pračku na prázdno na 90 stupňů. Tato teplota si s bakteriemi poradí.

Pokud se vám stane a zapomenete v kapse kalhot nebo košile nějaký kovový předmět, raději ihned přerušte prací cyklus a vytáhněte ho. Kovové předměty mohou značně poškodit vnitřek vaší pračky. Zapínejte také všechny knoflíky, patentky a zipy. Snížíte tak riziko poškození bubnu pračky.

Doslova smrtící může být pro vaši pračku nadměrný náklad. Dávejte do ní tedy vždy pouze tolik prádla, kolik je uvedeno v návodu. Přitom však musíte počítat s tím, že po navlhčení prádlo výrazně ztěžkne. Přeji vám tedy, aby vám vaše pračka vydržela co nejdéle a sloužila pouze k vaši spokojenosti.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

2 komentářů

  1. Nikol napsal:

    Nijak! My jsme na pračku nesáhli sedm let a když pak odešla a přítel ji rozebral, byla čistá jako sklo bóží…

    • Kárl napsal:

      tattak Nikol, souhlas, všechno to jsou jen marketingové nesmysly. Když už má někdo pocit, že má tvrdou vodu a pračky by stála za pročištění, stačí do ní nalít ocet a pustit na devadesátku. toť vše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>