Jak rychle prodat byt? Pomůže home staging

Budete prodávat či pronajímat byt? Pak z něj nejspíše chcete získat co nejvíce peněz. Za pomocí minimálních nákladů, můžete byt změnit k nepoznání a zvýšit tak jeho hodnotu. Zvýšit atraktivnost a připravit nemovitosti k prodeji či k pronájmu a její profesionální prezentaci vám pomůže home staging.

Toho se ujímají profesionální bytový designéři. Ti vám za úplatu doporučí změny, které je vhodné před prodejem provést.

V době, kdy většina nabídek vypadá jako ze škatulky, nestačí vystěhovat nábytek a sundat ze zdi obrázky. Navíc je léty prověřeno, že zabydlené nemovitosti se pronajímají a prodávají lépe než prázdné prostory. Home staging je vhodný, ať už nabízíte soukromé či komerční prostory k prodeji nebo pronájmu. Ve všech případech musíte potenciální zájemce něčím zaujmout.

obyvaci pokoj_home staging

Když nechcete investovat

V případě, že nechcete takto investovat, můžete se o něj pokusit sami. Jak na to? Správnou cestou je čistý (samozřejmě i uklizený) a funkční prostor doplněný vhodnými ideálně sladěnými dekoracemi. Pojďme si to rozvést blíže.

V prvé řadě se zaměřte na stěny, ty jsou totiž vidět nejvíce. Opravte díry, praskliny a vymalujte neutrálními barvami. Ne všem musí být po chuti křiklavě červená nebo azurově modrá. Pokud si nevíte rady, bílá barva nikdy nezklame.

Při focení k prodeji a i u samotné návštěvy potenciálního kupujícího je velmi důležitý dostatek světla. To lze vyřešit výběrem vhodných svítidel a instalací silnějších žárovek.

Důležité je i takzvané odosobnění bytu. Odstraňte všechny rodinné fotografie a ostatní osobní předměty, stejně tak staré časopisy a další přebytečné předměty. Kupující si tak snadněji bude moct představit, jak si zařídit byt po svém. Ovšem pozor, místnosti by neměly připomínat hotelové pokoje.

Osobní doplňky mohou kompenzovat květiny či třeba svíčky. Bohatě postačí několik vkusně zvolených květináčů. Zelená interiér oživí a řezané květiny vypadají svěže a navíc mohou pomoct byt provonět.

Když dojde k samotné prohlídce, je dobré, aby byt příjemně voněl. Pořiďte si vonné svíčky s jemnou vůní. Nebo na plotně dejte vařit vodu se skořicí hřebíčkem a jiným aromatickým kořením.

A samozřejmostí je perfektní úklid, který umocní celkový dojem bytu.

Jak vidíte, home staging není složitý, ale přesto velmi efektivní a může vám pomoct k rychlejšímu prodeji bytu.

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>