Jak rychle prodat nemovitost? Home staging pomůže

Chcete svou nemovitost prodat či pronajmout co nejdříve? Nezapomeňte, že o tom zda potenciálního kupce nebo pronájemce zaujme vaše nemovitost, rozhoduje prvních 20 vteřin. S home stagingem máte větší šance na úspěch.

Co je to home staging?

Příprava nemovitosti k prodeji či k pronájmu a její profesionální prezentace na trhu. Cílem je zvýšit její atraktivnost.

Nabízíte-li soukromé či komerční prostory k prodeji nebo pronájmu, musíte potenciální zájemce něčím zaujmout. V záplavě realitních nabídek nestačí vystěhovat nábytek a sundat obrazy. Je léty prověřeno, že zabydlené nemovitosti si hledají své nájemce lépe než prázdné prostory.

Velmi důležité je sladit barvy, doplňky, uspořádat nábytek a nastavit osvětlení. Nutné je i odstranit všechny osobní předměty a negativní elementy, které by se mohly stát překážkou v představách nového zájemce. Čistý a funkční prostor doplněný vhodnými dekoracemi je tou nejlepší nabídkou.

Home staging je vhodný pro komerční i soukromý sektor a využívají jej realitní kanceláře, developeři i soukromní vlastníci. Home staging ale nemusí spočívat v úpravě interiéru, ale také vám zapůjčí dekorační a zařizovací předměty.

Proč se rozhodnout pro home staging?

Říkáte si, že uklidit, vyházet nepotřebné, zaprášené věci zvládnete taky? Jistě, je ale dokázáno, že člověk není schopen objektivně posoudit vzhled a vybavení domova. Váza po babičce, bez které si poličku nedokážete představit se nemusí kupcům líbit.

Proč se rozhodnout pro home staging?

  • nemovitosti vypadají zachovale, udržovaně a opečovávaně
  • na fotografiích v médiích a tisku vypadají lépe a lákavěji
  • zaujmou širší spektrum zájemců

Kolik stojí home staging?

Cena za hodinovou konzultaci home stagingu se pohybuje od třech tisíc korun. Na tři tisíce korun vyjde i home staging u malé nemovitosti a za podobnou částku dostanete i okolo 10 profesionálních fotografií, které budete moct volně použít.

Náklady na služby home stagera jsou tedy řádově v tisících, ale zisk při prodeji či pronájmu za vyšší cenu může být i v desetitisících.

Sandra Špačková
foto: freedigitalphotos.net

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>